کاهش آسیب‌های اجتماعی با انتقال زندان‌ها از البرز

فردیس نیوز- سرپرست اداره‌کل سیاسی و انتخابات استانداری البرز گفت: انتقال زندان‌ها از استان که از سال‌ها پیش دغدغه مسئولان و جزو مهمترین مطالبات مردم است، به کاهش آسیب‌های اجتماعی منجر می‌شود.

داود آذری ظهر چهارشنبه در چهارمین جلسه کمیته مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد استان البرز که در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بواسطه پیگیری‌های مستمر نماینده عالی دولت در استان و همچنین همکاری و هم افزایی در سطح ملی شاهد آن هستیم که تمامی زندانیان زندان رجایی منتقل شده‌اند و برای مکان فعلی این زندان نیز طرح‌ها و برنامه‌هایی با هدف انتفاع مردم در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه انتقال زندان قزلحصار نیز در دستور کار است، افزود: قطع به یقین انتقال زندان‌های ملی که طی سال‌های گذشته در نقاط مختلف استان مستقر شده و با رشد و توسعه استان در نقاط حساس و مرکزی استان قرار گرفته‌اند، می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی استان ایفا کند.

زندان رجایی شهر

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز تصریح کرد: انتقال زندان‌ها از استان البرز که از سال‌ها پیش، دغدغه مسئولان و جزو مهمترین مطالبات مردم بوده است، امروز در سایه انسجام و یک عزم جدی ملی و استانی در حال انجام است.

نقش سازمان‌های مردم نهاد در کنترل پدیده چندوجهی اعتیاد غیرقابل انکار است

این مسئول ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته از فعالان سازمان‌های مردم نهاد در حوزه‌های مختلف بویژه در حوزه اعتیاد، نقش سازمان‌های مردم نهاد را در کنترل پدیده چندوجهی اعتیاد غیرقابل انکار عنوان و خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده است که هر چه مردم در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی حضور پررنگ‌تری داشته اند، آن امر به بهترین نحو ممکن اجرا و پیش رفته است.

وی ادامه داد: در این راستا نقش سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه اعتیاد نیز تایید بر این مهم است که امید می‌رود در سایه برنامه ریزی های منظم در حوزه‌های مختلف؛ پیشگیری، بهداشت و درمان، آموزش و… شاهد کاهش معضل اعتیاد که در نهایت منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، باشیم.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز یادآور شد: در این میان نقش سازمانها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط نیز بسیار حائز اهمیت است که در صورت همراهی و همکاری با سازمان‌های مردم نهاد استان می‌توانند اتفاقات مبارکی را در سطح استان رقم بزنند./مهر

امتیاز دهید

User Rating: Be the first one !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا