البرز در جایگاه پنجم عملکردی صنعت، معدن و تجارت کشور/ احراز رتبه اول احیای واحدهای صنعتی راکد و عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور

فردیس نیوز، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به رتبه 7 ظرفیت صنعتی، معدنی و تجاری استان البرز در مقایسه با سایر استان ها، از تحقق جایگاه پنجمی کشور به لحاظ عملکردی در حوزه صمت در یکسال گذشته خبر داد.

دکتر محمد انصاری گفت: طبق بررسی های به عمل آمده از سوی وزارت صمت و سایر دستگاه‌های مسئول، استان البرز طی یک سال گذشته رتبه چهارم عملکردی در بخش صنعت و رتبه پنجم بخش بازرگانی و خدمات را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: در این مدت،صمت البرز موفق شده رتبه سوم جذب سرمایه گذاری خارجی صنعتی کشور را کسب نماید و به لحاظ ارزبری صنایع در چارچوب واردات مواد اولیه و ماشین آلات جایگاه سوم کشوری را از آن خود کند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز ادامه داد: با حمایت های انجام شده از سوی تمامی دستگاه های مسئول در سالی که گذشت، رتبه اول احیای واحدهای صنعتی راکد و رتبه نخست عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور به البرز اختصاص یافته و رتبه دوم فروش محصولات دانش بنیان کشور نیز توسط این استان کسب شده است.

انصاری تاکید کرد: علیرغم همه محدودیت های موجود به لحاظ تزریق منابع مالی به واحدهای صنعتی و همچنین ناترازی انرژی در فصول مختلف سال روند رو به رشد و جهشی تولید و صادرات استان تداوم دارد و تلاش خواهیم نمود مشکلات موجود را به حداقل ممکن برسانیم/روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل صمت استان البرز

امتیاز دهید

User Rating: Be the first one !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا