تامین و تضمین سلامت و کیفیت فرآورده های دامی را ایجاد خواهیم کرد

فردیس نیوز ،نشست خبری مدیرکل دامپزشکی استان البرز صبح چهارشنبه ۱۳ تیرماه با حضور اصحاب رسانه به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم برگزار شد.

رفیعی پور اظهار کرد: تامین و تضمین سلامت و کیفیت فرآورده های دامی را ایجاد خواهیم کرد و مردم خیالشان از مصرف گوشت آسوده باشد دامپزشکی در این موضوع بخصوص مسوولیت مستقیم خود را باید انجام دهد و همه دستگاه‌ها موظفند در حوزه بهداشت عمومی فعالیت کنند.

مديرکل دامپزشکی بیان داشت: طی ۱۰ سال اجرای طرح های تشدیدی و همکاری مردم در این زمینه کارگشا و قابل تقدیر بوده است همچنین استفاده از گوشت بهداشتی و اقدامات آگاهی سازی برای مردم به خوبی انجام‌شده، البته طی صحبت با روسای هیات های مذهبی، استفاده از ذبح بهداشتی دام و خرید از منابع مطمئن و همراهی این بزرگواران قابل تقدیر بوده، در طرح تشدید سبب شده مردم به شرایط مناسب و قابل قبول در این زمینه برسند.

وی همچنین تصریح کرد: نزدیک به ۱۱ اکیپ سیار و ۷ اکیپ ثابت و ۴۰ ناطر شرعی تاسوعا و عاشورا و ایام محرم نظارت ویژه ای بر ذبح دام داشته و تعداد دام های بازرسی شده حدود ۸۳۰ راس گاو و گوسفند بوده که مورد نظارت در مکان های غیر از کشتارگاه ها صورت گرفته است.

علیرضا رفیعی‌پور گفت:دامپزشکی با اقدامات بهداشتی که انجام داده تلفات مرغی از ۱۷ و نیم درصد به ۷ تا حدود ۹ درصد رسانده است.

مدیرکل دامپزشکی استان البرز در خصوص جوجه ریزی یکروزه افزود: در کشور به حدود یک میلیارد و ۷۰۰ قطعه رسیده‌ایم و تا به امروز ظرفیت های خوبی در استان به وجود آمده که تنها راه ورود به این حوزه دامپزشکی است.

در پایان مدیر کل دامپزشکی بیان داشت: پیشگیری بهتر از درمان است چرا که مسوولیت مستقیم ما در بخش کشاورزی و دام و وابستگی آن به سلامت و کیفیت سفره مردم وابسته است‌/حسن سمیعی

امتیاز دهید

User Rating: Be the first one !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا