صدور 629 تاییدیه ایمنی آسانسور از سازمان ملی استاندارد

فردیس نیوز ،محمد آئینی مدیرکل استاندارد استان البرز گفت:در 3 ماهه اول سال 1403 اداره کل استاندارد استان البرز به صورت الکترونیکی مبادرت به صدور 629 تاییدیه ایمنی آسانسور منصوبه برای ساختمان های عمومی و مسکونی نموده است.

آئینی گفت: با عنایت به این که آسانسورهای برقی مشمول مقررات استاندارد اجباری می باشد، اخذ تاییدیه ایمنی از سازمان ملی استاندارد ایران الزامی بوده و در همین راستا در سه ماهه اول سال جاری این اداره کل مبادرت به صدور 629 تاییدیه ایمنی آسانسور نموده که شامل 397 گواهی اولیه، 227 گواهی ادواری و 5 گواهی تایید نوع می باشد.این تاییدیه ها به شهرداری های استان به صورت الکترونیکی ارسال شده است.

دبیر شورای استاندارد استان البرز در ادامه افزود: اخذ تاییدیه آسانسورهای برقی مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده و علاوه بر لزوم اخذ تاییدیه اولیه برای آسانسورهای منصوبه، باید به صورت سالیانه نیز این آسانسورها مورد بازرسی ادواری قرار گرفته و تاییدیه ایمنی ادواری برای آنها اخذ شود.

عضو شورای معاونین سازمان ملی استاندارد ایران تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد ایران امکان ثبت نام مالکان ساختمان های مسکونی و عمومی را از طریق سامانه مدیریت بازرسی آسانسور به آدرس (https://lift.inso.gov.ir) را فراهم نموده و متقاضیان می توانند با مراجعه به پورتال مذکور از بخش سامانه مدیریت بازرسی آسانسور، بازرسی ادواری و سپس درخواست بازرسی ادواری نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

مدیرکل استاندارد استان البرز در پایان افزود: همچنین شرایط ثبت نام و مدارک مرتبط در درگاه ملی مجوزها و در قسمت ایمنی آسانسور در دسترس کلیه شهروندان می باشد/روابط عمومی اداره کل استاندارد

امتیاز دهید

User Rating: Be the first one !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا