در نشست مشترک با اعضای سازمان بسیج دانشجوئی استان البرز


فردیس نیوز ،اقدامات شرکت آبفا البرز در حوزه تامین و توزیع آب و دفع بهداشتی فاضلاب در دولت سیزدهم تشریح شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز در جلسه هم اندیشی و تبادل نظر با اعضای سازمان بسیج دانشجویی استان البرز تحت عنوان “رویداد حل مسئله”، ضمن گرامیداشت اعیاد فرخنده قربان ، غدیر و دهه امامت و ولایت ‌، بیان کرد: امیدواریم در این اعیاد توفیق سربازی امام زمان را داشته باشیم و در مسیر خدمت به مردم خدمتگزاران خوبی باشیم.

حمید رضا نامداری با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تامین آب آشامیدنی در سطح استان بیان کرد: همزمان با شناسایی و برنامه ریزی های صورت گرفته طی سال گذشته تاکنون ۱۶ حلقه چاه در سطح شهر کرج و درمجموع ۲۵۰ حلقه چاه در سطح استان حفر و تجهیز شده که تا پایان تیرماه نیز تعداد ۲۰ حلقه چاه دیگر به این تعداد اضافه و ظرفیت تولید آب از منابع زیرزمینی، به ۵ هزار و ‌۴۰۰ لیتر بر ثانیه خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آبفا استان البرز با تاکید بر افزایش ظرفیت تصفیه خانه های آب شماره یک و دو کرج افزود: با افزایش ۲۰ درصدی، ظرفیت تصفیه خانه آب شماره یک به میزان ۴۰۰ لیتر و تصفیه خانه شماره دو نیز به میزان ۲ هزار و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه رسیده است.

وی به روند پیشرفت تصفیه خانه آب شماره سه کرج که فرایند احداث آن از تیر ماه سال گذشته و باحضور وزیر نیرو آغاز شده بود، اشاره کرد و گفت: طی ۱۰ روز آینده بخش اضطراری این تصفیه خانه وارد مدار بهره برداری شده و تا ۲۵۰ لیتر بر ثانیه آب را تصفیه خواهد کرد و پیش بینی می شود تا پایان تابستان ضمن تکمیل عملیات اجرایی پروژه، در مواقع خاص شاهد تصفیه یک هزار و ۲۰۰ لیتری آب توسط این تصفیه خانه باشیم.

رییس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان البرز با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه توزیع و ایجاد تعادل فشار در شبکه آبرسانی عنوان کرد: همزمان با نصب ۸۰ شیرفشار شکن در شبکه آبرسانی در سطح استان، شاهد ایجاد تعادل مطلوب در آبرسانی به تمامی مناطق استان هستیم.

وی در ادامه با تاکید بر هوشمندسازی تجهیزات و زیرساخت های شرکت آبفا البرز در کنترل سطح مخازن افزود: درحال حاضر تمامی مخازن سطح استان به صورت لحظه ای کنترل می شوند و پیش بینی می شود با اقدامات برنامه ریزی شده و در دست اجرا ،طی سه سال آینده به استفاده از هوش مصنوعی در کنترل مباحث متعدد مربوط به آبرسانی دست یابیم.

نامداری همچنین در صحبت های خود به برخی اختلالات ایجاد شده در حوزه آبرسانی که پیرو قطعی های موقت برق با افزایش دما ایجاد شد، اشاره و مطرح کرد: در سال جاری درمجموع با ۴ هزار و ۹۰۰ دقیقه قطعی برق مواجه بودیم که با ساخت مخازن و مدیریت توزیع شبکه آب توانستیم کاستی های موجود را مدیریت کنیم.

وی اضافه کرد: باتوجه به اهمیت توسعه مخازن، درحال حاضر ۵۲ هزار مترمکعب مخزن جدید در دست ساخت است که ۴۷ هزار مترمکعب آن در شرف بهره برداری است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز ضمن اشاره به تکمیل مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب پس از گذشت سال ها، گفت: مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کرج به منظور تامین آب صنایع و کشاورزی از محل تولید پساب ،همزمان با اخذ تاییدیه های لازم از سوی سازمان محیط زیست، وارد مدار بهره برداری گردیده و امیدواریم شاهد اتفاقات مثبتی در این مسیر باشیم.

شایان ذکر است این نشست با حضور حمیدرضا نامداری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان،شهرام صیادی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان البرز، نماینده شرکت گاز استان، محمد زمانیان مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران و مصطفی ترابی مسئول بسیج دانشجویی استان البرز در محل سالن جلسات سازمان مذکور برگزار شد/روابط‌عمومی شرکت آب و فاضلاب استان البرز

امتیاز دهید

User Rating: Be the first one !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا