مطالبه ساکنین حیدراباد برای جمع آوری زباله وتمیزی معابر از عضو شواری شهر کرج


فردیس نیوز، نایب رئیس و رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر کرج گفت: متاسفانه همچنان موضوعاتی از قبیل جمع‌آوری‌زباله و رفت و روب معابر و امحا موش و … همچنان در صدر مطالبه مردم است و البته با این حجم از پیگیری و تذکر و اعتبار جای بسی تاسف است که کمتر بدان توجه میشود.

مریم قهرمانی صارم در حاشیه بازدید از محله حیدرآباد در گفتگو با اهالی محله به بررسی مشکلات پرداخت و ظهارداشت: بواسطه نوع شکل‌گیری بافت منطقه در چند دهه‌ گذشته و همچنین ویژگی‌های خاص آن از قبیل وسعت
زیاد تمرکز بالای‌جمعیت‌ بافت‌ فرسوده‌ گسترده تلاش و توجه بیشتری را می‌طلبد.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد:هر چند امیدوارم بازدید‌های مکرر صورت گرفته،تذکرات متعدد به شهرداری و حوزه خدمات شهر تا حدی اراده مدیریت مناسب در این حوزه را ایجاد کند و حوزه خدمات شهری ،عدم توانایی و مدیریت پیمانکاران منطقه را بی‌نظمی مردم در ساعات خارج کردن زباله از منزل قلمداد نکند چرا که ویژگی این منطقه از حیث تمرکز جمعیت لاجرم نیازمند حضور مداوم عوامل شهرداری در این محله ولو با صرف هزینه بیشتر و البته کارآمدی و تدبیر در بهره‌مندی از منابع است.

رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: موضوع عدم تناسب جرائم کمیسیون ماده‌صد‌و عوارض‌پس‌ از آن در این منطقه با قیمت قابل عرضه ساختمان نیز دیگر معضل سازندگان،خریداران و ساکنین منطقه است،از آنجا که عمدتا املاک به صورت قولنامه‌ای معامله میشود و فاقد سند مالکیتی‌ست به مشکلات قانونی فی‌مابین سازنده،خریدار(اهالی) و شهرداری دامن میزند که متاسفانه در شورای شهر در زمان تصویب افزایش بهای جرائم کمیسیون ماده صد بدان توجه نشده است.

قهرمانی گفت: هرچند به شخصه به افزایش عوارض رای ندادم اما برآیند تصمیم شورا در برخی محلات از این قبیل مشکلات را ایجاد نموده است که امیدوارم با پیگیری و طرح موضوع در شورا برای رفع این مشکل اساسی چاره‌ای اندیشیده شود که نتیجه پیگیری ها را به سمع و نظر اهالی خواهم رساند.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص موضوعات مطروحه و وظایف ذاتی شهرداری در خلال همین بازدید موضوعات جهت اصلاح امور به شهرداری اعلام شد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج افزود: در تلاش هستم که با ارتباط مستقیم با اهالی عزیز و همچنین بازدید های مکرر و البته با پیگیری‌های بی‌وقفه، شهرداری در انجام وظایف ذاتی خود کوتاهی نکند تا حداقل مردم معضل زباله و …. نداشته باشند/ پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرکرج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا