سرانه فضای آموزشی برای هر دانش آموز در استان البرز حدود 3/2 متر مربع می باشد

فردیس نیوز ، حمید مسعودی ظهر یکشنبه ۲۰ خرداد در مراسم بیست و ششمین رویداد جشنواره خیرین مدرسه ساز که در کرج برگزار شد اظهار داشت: امسال حدود 600 میلیارد تومان ازمنابع ملی و دولتی توانسته ایم جذب کنیم، که از این منابع حدود 150 میلیارد تومان اعتبار استانی که تخصیص کامل نشده و همچنین 350 میلیارد تومان تعهد خیرین می باشد که تا کنون 85 درصد از آن محقق و انجام شده است.

مدیر کل خیرین نوسازی مدارس استان البرز خاطرنشان کرد: امسال ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مدارس در استان البرز در اختیار داریم با این وجود نیاز بسیار زیاد استان به بهبود فضای آموزشی از طریق جذب منابع دولتی و استانی و خیرین می باشد.

ایشان اظهار داشت : با توجه به اینکه سرانه فضای آموزشی در استان البرز حدود 3/2 متر مربع برای هر دانش آموز بوده ، میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور 5.2 مترمربع می باشد، با توجه به این موضوع حدود 2 متر مربع کمبود در سرانه فضای آموزشی در استان وجود دارد.


وی با بیان اینکه بیشترین کمبود فضای آموزشی مدارس در شهرستان‌های کرج ، فردیس و محمد شهر است خاطرنشان کرد:500 مدرسه نیاز است تا بتوانیم کمبودهای خود را برطرف کنیم و امید است تمام دستگاه ها از نظر تامین زمین و اعتبار مالی در این امر خیر مارا یاری کنند.

عکس : حسن سمیعی

امتیاز دهید

User Rating: Be the first one !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا