محل جانمایی دستگاه زباله سوز در کرج بررسی شد


فردیس نیوز،در راستای نصب دستگاه زباله سوز که ظرف یک ساله گذشته به صورت مستمر مورد تأکید استاندار البرز قرار داشت و از مصوبات سفر رئیس جمهور شهید به استان البرز بود، با حضور یک نماینده از وزارت کشور و مدیران استانی محل استقرار دستگاه زباله سوز بررسی شد.

در راستای نصب دستگاه زباله سوز که ظرف یک ساله گذشته به صورت مستمر مورد تأکید استاندار البرز قرار داشت و از مصوبات سفر رئیس جمهور شهید به استان البرز بود، با حضور یک نماینده از وزارت کشور و مدیران استانی محل استقرار دستگاه زباله سوز بررسی شد.

بابک پهلوان، رئیس اداره تنظیف و جمع آوری پسماند، در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی از بازدید نماینده وزارت کشور از حلقه دره خبر داد و گفت: این امر باهدف جانمایی دستگاه زباله سوز انجام شد.

وی با اشاره به اینکه اجرا و نصب دستگاه زباله سوز از جمله مصوبات سفر دوم ریاست جمهوری فقید به استان البرز است، اضافه کرد: مقرر شد پس از بررسی‌های نهایی و برآورد بازدید به عمل آمده در راستای ارائه نتیجه و اقدام بعدی اطلاع رسانی شود.

رئیس اداره تنظیف و جمع آوری پسماند شهرداری کرج، اظهار کرد: با توجه به رشد فزاینده جمعیت استان البرز و محدود بودن ظرفیت پذیرش حلقه دره با بیش از ۳۰ سال سابقه دفن زباله در این مکان، مدیران شهری را برآن داشته است تا با برنامه ریزی و کارشناسی‌های لازم تدابیری اتخاذ کنند که مشکل زباله استان در کوتاهترین زمان ممکن با استفاده از روش‌های نوین و فناوری‌های روز رفع شود.

وی با اشاره به اهمیت حوزه پسماند شهرداری کرج، تصریح کرد: در این زمینه استاندار البرز حمایت‌های بی دریغ جهت تامین اعتبار لازم برای ساخت کارخانه زباله سوز دارند.

پهلوان با بیان اینکه استاندار البرز با درک صحیح از مخاطرات احتمالی حلقه دره در آینده، اهتمام ویژه ای برای ساماندهی موضوع پسماند در البرز دارد، خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های وی بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری لازم جهت راه اندازی کارخانه زباله سوز از منابع ملی و بخش دیگری هم توسط بخش خصوصی تامین خواهد شد.

شایان ذکر است؛ تهیه و بهره برداری از دستگاه زباله سوز، ظرف یک سال گذشته به صورت مستمر مورد تأکید استاندار البرز بوده است.

همچنین راه اندازی تاسیسات زباله سوز یکی از بدیع ترین روش‌های دفع و بی اثرسازی زباله های شهری و بیمارستانی قلمداد می شود که بسته به مورد مصرف آن ضمن صرفه جویی اقتصادی، حفظ محیط زیست، جلوگیری از آلودگی محیطی و بافت خاک موجب تولید انرژی شده و از انرژی حاصل از این روش برای تولید برق و… استفاده می‌شود/روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج

امتیاز دهید

User Rating: Be the first one !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا