کرج پیشتاز اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور

فردیس نیوز،رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج به ساز و کارهای مناسب برای اجرای این سند اشاره و گفت: کرج اولین شهری است که نقشه مهندسی فرهنگی کشور را به اجرا درآورده است.

حجت الاسلام علیرضا سعیدی اظهارداشت: فرهنگ اسلامی در هر جامعه و کشوری با حفظ ماهیت و اصالت الهی و جهان شمول خویش، شکل و صورتی متناسب با مقتضیات جغرافیایی، تاریخی، زبانی و… به خود می گیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج تحقق آرمان ها و اهداف جامعه اسلامی مستلزم تامین کارکردهای فرهنگی آن عنوان و اذعان کرد: فرهنگ اسلامی ـ ایرانی همان فرهنگ متعالی اسلامی است که در روح و کالبد فرهنگ ایران زمین دمیده شده و متناسب با تاریخ، جغرافیا، مذهب، زبان و… در طی ۱۴ قرن گذشته توسعه و تکامل یافته است.

سعیدی بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی برای عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تحقق اهداف و کارکردهای نهادی خود، تهیه و تدوین نقشه مهندسی فرهنگی کشور را در اولویت نخست خود قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: براساس وظایفی که برای هر یک از دستگاه‌ها در قالب این نقشه تعیین شده مباحث فرهنگی را پیگیری خواهیم کرد و انتظار می‌رود طرح‌های نقشه مهندسی با محوریت شورای فرهنگ عمومی شهرستان کرج اجرایی شود/ پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرکرج

امتیاز دهید

User Rating: Be the first one !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا