ملت ایران علی‌رغم وجود تحریم‌های بسیار در حوزه‌های مختلف پیشرفت کرده است


فردیس نیوز، معاون حقوقی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری که ظهر امروز در سالن جلسات شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت:دشمنان نمی‌خواهند ما پیشرفت کنیم و این موضوع علت اصلی تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران است والا ایران بار‌ها اعلام کرده است که به دنبال بمب هسته‌ای نخواهیم بود

محمد دهقان با اشاره به اینکه ملت ایران علی‌رغم وجود تحریم‌های بسیار در حوزه‌های مختلف پیشرفت کرده است، گفت: ما در حوزه‌های مختلف پیروز شده‌ایم و پیروزی در این حوزه سخت‌تر از جنگ تحمیلی بوده است.

عباسی با بیان اینکه هدف دشمنان این بوده است که ما پیشرفت نکنیم، بیان کرد: ما فشار‌های اقتصادی سنگین را به کمک مردم و کشور‌هایی که در انقلاب تاکنون با ما بوده اندددر دولت سیزدهم برطرف ساخته‌ایم.


وی افزود: بخش مهمی از اهداف دشمنان ما برای تحریم‌ها این بوده است که فکر کرده‌اند ما بمب هسته‌ای می‌خواهیم در صورتی که ما هزاران بار گفته‌ایم ما بمب هسته‌ای نمی‌خواهیم.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به اینکه تحریم‌های فلج کننده به بهانه‌های مختلف بوده است، بیان کرد: ۱۰ هزار نفر را دشمنان اسلام کشته‌اند و ۲۰ هزار کودک را با اسلحه‌های آمریکایی از بین برده‌اند و ادعای حقوق بشر را دارند.

وی با اشاره به اینکه در این دولت میز مذاکره را ترک نکردیم و سال گذشته با استقامت و ایستادگی خود را بالا کشیدیم، بیان کرد: تحریم‌ها بی‌اثر نبود، اما ما با تلاش و کمک ملت و دولت به نقش تحمیلی که به ما داده بودند، بیرون آمدیم و در حال حاضر برای اولین بار در ۴۵ سال گذشته با اقتدار نماد نظامی خود را نشان دادیم.

دهقان با بیان اینکه ما در وعده صادق از قبل اعلام کردیم که قرار است بزنیم و می‌دانستند که می‌زنیم و خود را آماده کرده بودند، بیان کرد: ما با یک مبلغ بسیار اندکی برای پهپاد‌های خود آن‌ها را خار کردیم، اما آن‌ها با ۲۰ برابر هزینه کردند که نگذارند موشک‌ها و پهباد‌های ما به سرزمین رژیم اشغالی برسد که موفق نشدند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با توجه به اینکه در البرز با جایگاه حدود ۴ هزار واحد تولیدی و صنعتی فعال وجود دارد، عنوان کرد: در کشور عقب ماندگی‌هایی وجود دارد که باید برطرف شود.

دهقان با اشاره به اینکه مجلس ما یک مجلس مردمی بوده است، گفت: ما در برخی موارد باید قانون را اصلاح کنیم و برخی مقررات باید اصلاح شود.


وی با بیان اینکه یکی از وظایف ما حل اختلاف بوده است، عنوان کرد: وظایف معاون حقوقی رئیس جمهور برطرف کردن اختلافات بین دستگاهی اجرایی را حل و فصل کند و در قانون هم قید شده و نباید دستگاه‌ها اختلاف داشته باشند و اختلافات ادارات باید در داخل دولت برطرف شود/ایسنا

عکس :حسن سمیعی

امتیاز دهید

User Rating: Be the first one !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا