گزارشی از میزان آسفالت ریزی در منطقه 3

توزیع بیش از 6500 تن آسفالت در ماه دز منطقه 3 شهرداری کرج

فردیس نیوز - محمد رضا سیفی از آسفالت ریزی ماهانه 6500 تن در منطقه 3 خبر داد .

به گزارش فردیس نیوز ،  محمدرضا سیفی با اشاره به اینکه میزان آسفالت ریزی در این منطقه در یک و سال و نیم اخیر با بیش از پنج سال گذشته برابری می کند، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون برای زیرسازی، تسطیح و بهسازی 75 معبر اصلی و 35 معبر فرعی این منطقه70  هزار تن آسفالت مصرف شده که تهیه و تامین آن در نوع خود کم نظیر و قابل توجه است.
وی گفت: چند سالی است که از اجرای طرح نهضت آسفالت در این کلانشهر سخن گفته شده، اما واقعیت این است که کارکنان زحمت کش و سخت کوش منطقه 3 شهرداری جنبه واقعی و عملی به این طرح بخشیدند تا جایی که بهبود وضعیت آسفالت معابر اصلی و فرعی این منطقه برای همگان از جمله شهروندان مشهود است..
سیفی گفت: بازدیدهای میدانی هر هفته یک بار را بطور خاص در اولویت برنامه های این منطقه قرار داده ایم چرا که استمرار این بازدیدها و بررسی مشکلات و نارسایی ها از نزدیک می تواند به رفع اشکالها و موانع کمک موثری کند، همچنان که تاکنون نتایج رضایت بخشی به همراه داشته است.
وی با یادآوری اینکه اکنون ترافیک یکی از مشکلات عمده این منطقه پرجمعیت به شمار می رود و عبور و مرور بالای خودروهای شهرستانهای ملارد و شهریار آن را تشدید کرده است، گفت: با توجه به اختصاص اعتبار ویژه امیدواریم تقاطع غیرهمسطح "شهدای ارتش" تابستان سال آینده در این منطقه به بهره برداری برسد که در این صورت بار ترافیکی از هسته مرکزی فردیس به سمت شرق و جاده شهریار انتقال خواهد یافت و سبب کاهش ترافیک خواهد شد.
مدیر منطقه 3 شهرداری کرج به راه اندازی خط دو متروی کرج از فردیس به ملارد به عنوان راهکاری موثر برای کاهش ترافیک در این مسیر اشاره کرد و افزود: البته یکی دیگر از راههای کاهش ترافیک در منطقه پرجمعیت فردیس، تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی است که این امر نیز در اولویت برنامه های شهرداری کرج قرار دارد.
سیفی گفت: در اجرای طرحهای رفع معضل ترافیک پروژه پارکینگ طبقاتی با ظرفیت 80 خودرو در فلکه سوم فردیس نیز در دست ساخت است که امیدواریم با توجه به شهرستان شدن و اختصاص اعتبارهای ملی و استانی روند اجرای طرحهای توسعه و آبادانی این منطقه از سرعت بیشتری برخوردار شود.
وی با اشاره به اینکه در 9 ماه امسال 408 پروانه ساختمانی در این منطقه صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چشمگیری را نشان می دهد، یادآور شد: در حال حاضر ساختمان اداری جدید عمران و خدمات شهری شهرداری منطقه 3 به مساحت یک هزار و 400 مترمربع در چهار طبقه در دست ساخت است که با بهره برداری از آن شرایط بهتر و رضایتمندی بیشتری برای مراجعان فراهم خواهد شد.

مدیر منطقه 3 شهرداری کرج، اخطار و جمع آوری صنوف مزاحم، دیوارکشی، تسطیح و پاکسازی زمینهای بایر به منظور زیباسازی و حفظ محیط زیست، ساماندهی بافت های فرسوده، عملیات اتلاف سگهای ولگرد، لایروبی، پاکسازی و شست و شوی جویها، بازسازی و تعمیر آبنماها،جدول گذاری، برخورد با عاملان سد معبر و جمع آوری و انتقال روزانه 120 تن زباله را از دیگر فعالیتهای شهرداری این منطقه برشمرد.
سیفی در خصوص فضای سبز نیز گفت: با بهره برداری از سه بوستان بزرگ نسترن، شهرداری، شهرک سپاه و دیگر اقدامات از جمله احداث نوارها و لچکی سبز حاشیه ای معابر و خیابانها در مجموع 10 هکتار به فضای سبز این منطقه افزوده شده است.
وی یادآور شد: نسترن یکی از بوستانهای این منطقه به وسعت بیش از شش هکتار است که با اعتبار40  میلیارد ریال احداث شده و دارای امکاناتی چون زمین اسکیت، وسایل بازی کودکان همراه با کف پوش استاندارد، دریاچه مصنوعی، ساختمانهای اداری، خدماتی، نمازخانه، کتابخانه، پارکینگ و سرویس بهداشتی است.
وی افزود: بوستان شهرداری نیز به مسیر پیاده روی با کفپوش بتنی، سه آلاچیق، وسایل بازی کودکان، مسیر تندرستی و وسایل ورزشی مجهز است و همچنین بوستان محلی شهرک سپاه که با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال احداث و آماده استفاده برای شهروندان این منطقه شده است.
مدیر منطقه 3 شهرداری کرج، خاطرنشان کرد: روشنایی و نورپردازی برای زیباسازی چهره شهر و تاثیر آن بر ساکنان و سایر افراد از اهمیت خاصی برخوردار است، از این رو با توجه به اینکه فردیس و برخی دیگر از نقاط شهری این منطقه از نظر نورپردازی دچار کمبود است، انتظار داریم که نهادهای مربوط از جمله اداره برق فردیس هرچه زودتر این نقص را برطرف سازند.
وی در پایان با اشاره به اینکه روند عمران و آبادانی این منطقه با جدیت بیش از گذشته ادامه خواهد یافت، گفت: با توجه به شهرستان شدن فردیس و با وجود بیش از نیمی از جمعیت نیم میلیون نفری این شهرستان در منطقه 3، امیدواریم مسئولان شهر، شهرستان و استان نگاه ویژه ای به این منطقه پرجمعیت داشته باشند.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه