یادداشت فرهنگی

برای دیدن بزرگتر ها و پدر ومادر میرویم .اما فقط تنها تصویری که از خودمان برایشان بجا میگذاریم ، یک تصویر سربزیر با انگشتهایی است که پست ها را بالا و پاییین میکند.بدون اینکه به چشم هایشان نگاه کنیم؛ بدون اینکه از یک دنیا مهربانی که بالبخندی نثارمان میکنند، لذت ببریم و بدون انکه ...

فردیس نیوز- چند روز پیش در اینستاگرام کلیپی از یکی ازکنسرت های ادل خواننده بریتانیایی منتشر شد که این خواننده ازحضار در سالن میخواست که گوشی های خود را کنار بگذارند و فیلم وعکس نگیرند .
به گزارش فردیس نیوز،
او گفت بجای اینکه این لحظات را ثبت کنید و بعدا از تماشای آن لذت ببرید؛از لحظات حال لذت ببربد که هرگز تکرار نمیشوند .خیلی ها دلشان میخواست اکنون جای شما اینجا بودند و خیلی ها پشت در ماندند و  مجال ورود به سالن رانیافتند .پس شما که هستید از لحظات تکرار نشدنی در حال حاضر لذت ببرید.

قصدم از بازگویی این مطلب این است که فارغ از فرهنگ ،مذهب و هر چیز دیگری این خواننده به چیزی اشاره کردکه همه ما بشدت درگیر آن هستیم .عدم مدیریت زمان برای استفاده ولذت بردن از لحظات .

عدم مدیریت زمان و استفاده از فضای مجازی چیزی است که اغلب ما غرق آن شدیم.

در منزل،مهمانی ها، موقع تماشای برنامه مورد علاقه مثل همین دورهمی یا خندوانه غرق فضای مجازی هستیم و فقط جسته و گریخته به صداها گوش مبکنیم و گاهی هم میخندیم.امان از اینکه فردی پیدا شود و کانال را عوض کند؛ صدای نعره ما گوش فلک را کر می کند!

برای دیدن بزرگتر ها و  پدر ومادر میرویم .اما فقط تنها تصویری که از خودمان برایشان بجا میگذاریم ، یک تصویر سربزیر با انگشتهایی است که پست ها را بالا و پاییین میکند.بدون اینکه به چشم هایشان نگاه کنیم؛ بدون اینکه از یک دنیا مهربانی  که بالبخندی نثارمان میکنند، لذت ببریم و بدون انکه ... در دیدار با دیگران هرگزبه این فکر نمیکنیم، شاید این آخرین دیدار باشد و فرصت تکرار دیدار دوباره ای را نداشته باشیم.

همه فضاها خالی از روح شده اند.....
ارتباطات افراد خانواده، منزل، مهمانی، معاشرت ها و حتی جلسات ، سینما،کنسرت و... خالی از روح شده اند...

گاهی اعضای یک خانواده در منزل به جای صحبت رودر رو،  با هم چت میکنند.... حواسمان نیست که ما با این رفتارها  غم انگیزترین فاجعه را در طول تاریخ انسان ها رقم میزنیم. کشتن زمان....کشتن لحظات حاضر..... کشتن ارتباطات رودر رو .....و رفته رفته کشتن روح انسانی در خودمان ....
بیایید همه باهم به داد خودمان برسیم . زمان را مدبریت کنیم.... از فرصت زندگی در لحظات حاضر ببریم ...

م.آقانوری


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه