شورای فرهنگ عمومی به فرهنگ سازی در سطح کلان بپردازد

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان ،در نشست شورای فرهنگ عمومی فردیس از اهمیت شورای فرهنگ عمومی سخن گفت.

فردیس نیوز - دبیر شورای فرهنگ عمومی استان ،در نشست شورای فرهنگ عمومی فردیس از اهمیت شورای فرهنگ عمومی سخن گفت.

 

 به گزارش فردیس نیوز ، سید موسی حسینی کاشانی، در نشست شورای فرهنگ عمومی فردیس که در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد به نکاتی در مورد این شورا اشاره کرد.

وی در ابتدا ضمن خیر مقدم به اعضا ، شهرستان شدن فردیس را تبریک گفت و در مورد شورای فرهنگ عمومی به نکاتی اشاره کرد.

وی اظهار کرد: شواری فرهنگ عمومی خصوصا در این شهرستان باید فعال تر شود و تاکید کرد: دربخش فرهنگی شهرستان فردیس به حرکت جهادی نیاز دارد.

حسینی کاشانی گفت: شورای فرهنگ عمومی با هدف شناخت و اطلاع از وضع فرهنگ عمومی و اصلاح و ارتقای آن و پیگیری مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در مناطق مختلف کشور فعال شده است و توجه به فرهنگ عمومی  را فراتر از آن که برای شورا تعریف شده  دانست و افزود باید توجه بیشتری به این شورا شود .

 مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی البرزخاطر نشان کرد :بحث فرهنگ بالاخص فرهنگ سازی خیلی مهم است و بحث اجرایی نباید اصالت شورا را در بر بگیرد و شورا باید به فرهنگ سازی کلان بپردازد و تأکید کرد: امروز دغدغه جدی مسوولان در مقوله فرهنگ است که نظام اسلامی را بر آن داشته تا برای پالایش فرهنگ جامعه از ناراستی ها و انحراف ها گام های موثر بردارد. 

وی ضمن برشمردن شورای فرهنگ عمومی بعنوان بازوی توانمند برای فرهنگ و ارشاد اسلامی، همفکری و همدلی را بهترین رکن پیشرفت در این زمینه دانست و ریشه یابی و شناسایی مشکلات را اولویت نخست شورای فرهنگ عمومی عنوان نمود.

سید موسی حسینی کاشانی افزود:رصد و شناسایی مسایل فرهنگی اجتماعی، تحلیل و بررسی مشکلات و هماهنگی بین بخشی برای رفع آنها در شورای فرهنگ عمومی استان و شهرستان های تابعه دنبال می شود.


 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه