سرزعیم ؛

تهاجم فرهنگی و ترویج الگوهای غربی را باید از بستر فرهنگ مدیریت کرد

فردیس نیوز - سرپرست معاونت سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان فردیس تأکید کرد: مهمترین راهکار مقابله با تهاجم فرهنگی و ترویج الگوهای غربی را تنها از بستر فرهنگ مسیر دانست.

به گزارش فردیس نیوز ، ابوالفضل سرزعیم با اشاره به مصداق هایی عینی از ترویج الگوهای غربی در برخی نقاط از شهر تصریح کرد: تهاجم فرهنگی و ترویج الگوهای غربی در سال های اخیر رشد قابل توجهی را بین قشر مختلف جامعه داشته است و به نظر می رسد جامعه هدف نیز نسل جوان باشد.

وی افزود: متأسفانه در برخی از نقاط نیز مشاهده می شود که افراد بدون نظر گرفتن عرف و الگوهای اسلامی – ایرانی در جامعه حاضر می شوند؛ این رویکرد که تهاجم فرهنگی است از بستر فرهنگ باید تغییر یابد.

این مسئول حضور جوانان در برخی گردهمایی ها را مصدایقی از ترویج الگوهای غربی دانست و تأکید کرد: خانواده ها در این زمینه باید مدیریت مطلوبی در ارتباطات جوانان خود داشته باشند تا شاهد برخی رفتارهای نابهنجار اجتماعی در جامعه نباشیم.

سرزعیم عنوان کرد: اگر این باور در جامعه نهادینه شود که ساده زیستی به عنوان یکی از مؤلفه ها برای بهتر زندگی کردن است  و هیچ الگویی والاتر از سبک و شیوه زندگی ساده نیست بخش عمده ای مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی رفع می شود.
  


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه