تأکید فهمیده بر ضرورت همکاری شهرداری فردیس با آموزش و پرورش
پرینت
#۵۶۵٠
97/01/29 چهارشنبه 05:40

تأکید فهمیده بر ضرورت همکاری شهرداری فردیس با آموزش و پرورش

تلاش آموزش و پرورش در استفاده از ظرفیت موجود؛ کمبود 56 کلاس در حوزه متوسطه

فردیس نیوز- اولین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس در سال جدید  عصر امروز با حضور امام جمعه، فرماندار و سایر اعضا در محل سالن شهید باهنر برگزار شد و مصوبات جلسه گذشته، وضعیت مدارس دارای معارض، استقرار پایه دوازدهم و برگزاری مراسم گرامیداشت روز معلم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس با تشریح مصوبات جلسات گذشته بر لزوم همکاری مجموعه مدیریت شهری فردیس با آموزش و پرورش تأکید کرد و گفت: قرار بود تعمیر و بهسازی سرویس های بهداشتی 20 مدرسه توسط شهرداری فردیس انجام شود که متأسفانه اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی با اشاره به تخصیص اعتبار دولتی از محل سفر ریاست جمهوری به احداث دو مدرسه در شهرک های ارم و اهری اظهار داشت: با قول مساعد رئیس و برخی اعضای شورا قرار بود شهرداری فردیس دو زمین در مناطق فوق برای این موضوع در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد که تا کنون اقدامی صورت نگرفته است. ضمن اینکه مهلت تعیین شده برای معرفی زمین به اداره کل نوسازی مدارس تا پایان 31 فروردین ماه است . با توجه به کمبود فضای آموزشی در شهرستان ، احداث مدرسه بویژه در مناطق ذکر شده از اهمیت بالایی برخوردار است که امیدواریم این موضوع مورد توجه ویژه مدیریت شهری فردیس قرار گیرد.

فرشته فهمیده به مصوبه تجاری سازی و تغییر کاربری  20 در شهرستان فردیس اشاره کرد و افزود: این موضوع می تواند در راستای درآمدزایی و خودکفائی مدارس بسیار مؤثر باشد. در این خصوص نیز با شهرداری مکاتبه شده که هنوز پاسخی در این خصوص دریافت نشده است.

وی با اشاره به حکم خلع ید به نفع معارض مدارس شهید رحیمی و سمندری گفت: قرار بود در ازای  تحویل این مدارس به معارضین، توسط آنها  3مدرسه 9 کلاسه در محل مدارس علم و ادب و زمزم احداث و توافقنامه ای در این خصوص امضا شود که متأسفانه  هنوز امضا نشده است. امیدواریم با  حمایت فرمانداری بتوانیم این مشکل را مرتفع کنیم.

فهمیده همچنین ضمن تقدیر از همکاری شورا و شهردار مشکین دشت در خصوص اختصاص زمین ابراهیم آباد  گفت: زمین ابراهیم آباد توسط آقای دمیرچی خیرمدرسه ساز در حال احداث است. 

در ادامه معاون متوسطه آموزش و پرورش شهرستان فردیس گفت: در مجموع مدارس متوسطه اول، دوم و هنرستان های شهرستان فردیس 981 کلاس دایر موجود است و طبق پیش بینی های انجام شده هزار و 156 کلاس در سال تحصیلی 97- 98 مورد نیاز است .

وی افزود: بر این اساس 175 کلاس مورد نیاز است که با دو شیفته کردن برخی مدارس و استفاده از فضاهای موجود در برخی دیگر از مدارس این موضوع مدیریت شده و در خال حاضر با کمبود 56 کلاس و عمدتا در هنرستان ها مورد نیاز است.

وی با اشاره به کمبود کلاس در هنرستان های سطح شهرستان گفت: در حال حاضر 153 کلاس در هنرستان های سطح شهرستان وجود دارد که با توچه به جمعیت دانش آموزی، در سال آتی 240 کلاس در هنرستان ها خواهیم داشت.

برزگر با تأکید بر ضرورت جذب  خیرین و استفاده از ظرفیت آنها برای جبران کمبود فضای آموزشی در فردیس گفت: تعداد هنرستان های شهرستان  در سال 97-98  از 16 به 19 هنرستان می رسد که این موضوع با دوشیفته کردن برخی مدارس مدیریت شده است.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...