1400 بازرس ناظر بر سلامت انتخابات استان البرز

نظارت بر جریان انتخابات و صندوق های رأی توسط بازرسان و سربازرسان در کلیه شعب صورت می گیرد و پیش بینی شده است که به ازای هر 15 صندوق یک سربازرس فرایند نظارت را عهده دار باشد.

فردیس نیوز - استاندار البرز با مهم خواندن نقش بازرسان و سربازرسان بعنوان ناظران بر سلامت فرایند انتخابات گفت: پیش بینی می شود که نزدیک به 1400 بازرس ناظر فرایند سلامت انتخابات را در استان عهده دار باشند.

به گزارش فردیس نیوز، «سیدحمیدطهائی» با اعلام این خبر در جلسه هیأت بازرسی انتخابات استان گفت: این هیأت به فراخور چارچوب ها و قوانین تعیین شده و به استناد ماده 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 76 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری؛ در راستای صیانت از آراء و نظارت بر حسن اجرای قوانین انتخابات تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: این فرایند در سطح شهرستان نیز با حضور هیأت های بازرسی هر منطقه به منظور مرور تکالیف محوله شکل گرفته است.

استاندار البرز با اشاره به بخشی از وظایف بازرسان در انتخابات خاطرنشان کرد: نظارت بر جریان انتخابات و صندوق های رأی توسط بازرسان و سربازرسان در کلیه شعب صورت می گیرد و پیش بینی شده است که به ازای هر 15 صندوق یک سربازرس فرایند نظارت را عهده دار باشد.

وی افزود:  پیش بینی می شود نزدیک به 1400 بازرس ناظر بصورت مستقیم این وظیفه را انجام دهند و گزارش های لازم را به مسئولان بازرسی کشور اعلام نمایند.

طهائی با اشاره به برگزاری فرایند انتخابات در مرکز کلانشهر کرج بصورت الکترونیکی نیز گفت: امسال در بخشی از استان و حوزه های انتخابیه شهرستانها، با ارتباط مستقیم و بر خط،آخرین گزارش ها به ستاد انتخابات کشور اطلاع رسانی می شود.

استاندار البرز با تأکید بر سلامت بازرسان انتخابات تصریح کرد: افرادی کاملاً مومن و در عین حال دلسوز و مورد اعتماد و وثوق؛اعضای هیأت بازرسی را تشکیل می دهند تا با بی طرفی و عدالت و اشراف به قوانین و مقررات شاهد انتخابات با شکوهی باشیم.

وی افزود: هر یک از متولیان امر اگر نقش خود را به بهترین نحو ممکن ایفا کنند و هیأت های نظارت نیز با دقت در کار و اعتماد و اعتقاد برای مردم کار کنند، شاهد رقم خوردن انتخاباتی سالم و پر شور خواهیم بود.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه