آمریکا از این سلاح وحشت دارد

تولید سلاح با استفاده از چاپگرهای سه بعدی مقامات آمریکا را نگران کرده است

فردیس نیوز- به گزارش شبکه دو تلویزیون فرانسه، همواره این امکان وجود دارد که فنآوری های جدید مورد سو استفاده قرار گیرند. سال گذشته با استفاده از چاپگرهای سه بعدی برای نخستین بار اسلحه ای کاملا پلاستیکی تولید شد. این اسلحه «لیبراتور» یا «آزاد کننده» نام گرفت.

این اسلحه به کابوسی برای مقامات آمریکایی تبدیل شده است زیرا در گیت های فرودگاهی قابل شناسایی نیستند. کودی ویلسون جوان بیست و شش ساله آمریکایی مخترع این تفنگ های پلاستیکی است. در ماه مه سال دوهزار و سیزده این جوان تگزاسی و دانشجوی حقوق دستور العمل ساخت اسلحه ای را که اختراع کرده بود در اینترنت به نمایش گذاشت. طی دو روز حدود صد هزار تن از ویدئوی منتشر شده توسط ویلسون بازدید کردند. مجله تراولر آمریکا کودی ویلسون را به عنوان یکی از پانزده فرد بسیار خطرناک جهان معرفی کرد. کودی ویلسون به طور کامل تحت کنترل پلیس فدرال آمریکاست.

تولید اسلحه لیبراتور با چاپگر سه بعدی حدود بیست وهفت ساعت طول می کشد. به این ترتیب می توان اسلحه ای تولید کرد که نیازی به مجوز قضایی ندارد و بسیاری از سلاح ها و دارندگان آنها از نگاه مقامات آمریکایی پنهان می مانند. این سلاح ها به طور کامل غیر قابل ردیابی هستند.

در ابتدای سال جاری کوین دو لئون سناتور دموکرات کالیفرنیا در مورد گسترش این سلاح ها هشدار داد. وی گفت تهدید جدی است. من پیشنهاد می کنم قانونی برای ممنوعیت فروش، ساخت و خرید سلاح های پلاستیکی تصویب شود. این سلاح ها را می توان سلاح های شبح نامید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه