قاسم سلیمانی تعیین می کند جنگ کجا ادامه پیدا کند

یک مقام ارشد ارتش رژیم صهیونیستی گفت : "قاسم سلیمانی "، فرمانده سپاه قدس ایران نقشی مهم در جنگ داخلی سوریه ایفا می کند و اوست که هدایت نبردها در جبهه های سوریه را در دست دارد.

فردیس نیوز - پایگاه خبری صهیونیستی "تایمز آو اسراییل " - یک مقام اسراییلی گفت، دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از کمک های فراوان در زمینه آموزش های نظامی از سوی ایران ، حضور فیزیکی نیروهای نظامی از سوی حزب الله و کمک های تسلیحاتی از سوی روسیه برخوردار است.سردار قاسم سلیمانی

او گفت: قاسم سلیمانی فرماندهی کلیه نبردها در جنگ سوریه را تحت کنترل دارد و او که بیشتر در سوریه مستقر است، نماینده اصلی ایران در خط مقدم سوریه است.

این مقام نظامی رژیم صهیونیستی در نشست خبری ادامه داد: حتی اوست که تعیین می کند که جنگ در کجای سوریه ادامه یابد و از کدام مناطق عقب نشینی شود.

او در سخنان خود گفت : چنانچه اسراییل در آینده ای نزدیک ناگزیر به جنگ با حزب الله شود، سوریه نیز وارد میدان خواهد شد.

او همچنین اذعان کرد که دو حمله اخیر در راستای مرزهای لبنان و سوریه علیه نظامیان صهیونیستی نشانه ای از گام های غلط ارتش این رژیم است.

او به شرح جزییات دو حمله اخیر علیه نیروهای گشتی رژیم صهیونیستی در مناطق مرزی فلسطین اشغالی پرداخت و گفت : این حملات نشان دهنده ضرورت ایجاد تغییر در تاکتیک های ارتش اسراییل و آمادگی هر چه بیشترش در مناطق مرزی پر تنش است.

او گفت، نتیجه تحقیقات در زمینه این دو حمله که در۱۴ و ۱۸ مارس رخ داد،هنوز اعلام نشده است، اما به طور قطع درس ها و عبرت هایی وجود دارد که چندان خوشایند نیستند.

او گفت: تا اعلام رسمی نتایج تحقیقاتی که در دست انجام است فقط می توانم بگویم که باید طوری دیگر عمل کنیم و هر چه زودتر با چالش ها به بهترین حالت سازگار و منطبق شویم .

این فرمانده صهیونیست گفت: نبردها توسط نیروهای حزب الله صورت می گیرد. به گفته وی حزب الله که تحت کنترل مستقیم ایران است ۳ تا ۵ هزار نیرو در خاک سوریه دارد.

او گفت: این فداکاری پیوندی خونی میان رییس جمهوری علوی سوریه و این سازمان شیعی ایجاد کرده است ، رابطه میان این دو که زمانی فقط بر اساس منافعی نابرابر استوار بود- اکنون به جایی رسیده است که اسد حاضر است هر بهایی را برای حفظ آن بپردازد.

این فرمانده رژیم صهیونیستی اعلام کرد: حزب الله که می داند حملات راکتی موثر ترین حمله علیه اسراییل است می کوشد زرادخانه موشکی اش که رتبه هشتم را در جهان دارد توسعه دهد، این تلاش ها هم ابعاد کمیت و هم کیفت و دقت و نیز توانایی تخریب را در بر می گیرد.

او گفت: علاوه بر این، تجربه ارزشمند حزب الله در سوریه که ما را بسیار نگران کرده است و نیز تصمیم به انتقال زرادخانه هایش به مناطق پر جمعیت نیز نشان می دهد، ارتش اسراییل در نبرد بعدی با حزب الله با شهرها و شهرک های لبنان روبرو خواهد بود.

منبع: شبکه خبر


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه