100 مانور مدیریت بحران در البرز برگزار می شود
پرینت
#۶۶٠٢
98/06/26 سه شنبه 14:03

100 مانور مدیریت بحران در البرز برگزار می شود

فردیس نیوز - معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری البرز گفت: 100 مانور مدیریت بحران درسال گذشته در استان البرزبرگزار شده و اجرای بیش از  100مانور در سال جاری در دستور کار است.

به گزارش فردیس نیوز، علی درویش پور در مانور  سراسری شرکت گاز استان البرز که صبح امروز در ایستگاه گاز رسانی شهرک صنعتی سیمین دشت برگزار شد، در این خصوص اظهار داشت:  در سال گذشته با هماهنگی ادارات مختلف حدود ۱۰۰ مانور در استان البرز برگزار شده و از ابتدای امسال تا کنون ۳۳ مانور برنامه ریزی وتعدادی از آنها اجرا شده  و تا پایان سال اجرای  بیش از ۱۰۰ مانور در البرز در دستور کار است.

وی ضمن تأکید بر لزوم اجرای مانور مدیریت بحران برای هماهنگی بیشتر بین ادارات و شناسایی نقاط ضعف در مواجهه با بحران، افزود: شناسایی نقاط ضعف در تجهیرات و امکانات و نحوه مقابله با بحران  در مانورها مشخص می شود. در مدیریت بحران هماهنگی بین دستگاه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در مانورها، به این هماهنگی نزدیک می شویم.

معاون استاندار البرزبا بیان اینکه کشور ما از جمله کشورهای در معرض بلایای طبیعی است؛ بر لزوم برنامه ریزی برای مقابله با بحران تأکید کرد و گفت:  برای مدیریت بحران باید فراتر از وظیفه عمل کنیم و در شرایط عادی باید برای مقابله با بحران برنامه داشته باشیم و همچون آمادگی نظامی برای حفظ و حراست از کشور برای مقابله با بحران آماده باشیم. پیامدها و تبعات اقتصادی و اجتماعی پس از حادثه بسیار بالاست که باید برای آن نیزبرنامه ریزی شود.

وی آموزش و آگاهی بخشی به جامعه برای مقابله با بحران را ضروری دانست  و افزود:  نگرش باید نسبت به مدیریت بحران تغییر کرده و به سمت آموزش و پیشگیری حرکت کند. آموزش در جهت آگاهی بخشی،  کاهش تلفات و پیشگیری از حوادث ناشی از وقوع بحران  باید انجام شود و تمرکز باید بر روی پیش  از حادثه و آگاهی بخشی به جامعه مورد توجه قرار گیرد

درویش پور تأکید کرد: تمامی افراد جامعه باید از طریق آموزش، برای کمک در شرایط اضطرار و بحران آماده باشند؛ چرا که لحظات اولیه وقوع حادثه؛ لحظات طلایی برای نجات جان افراد و کاهش تلفات است.  

 

 

 

 

SecImgSes



جستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...