فرماندار فردیس در جلسه شورای ترافیک؛ همه دستگاه ها تأمین امنیت دانش آموزان را در اولویت قرار دهند

با نظر موافق شهرداری های مشکین دشت و منطقه 10 احداث ادامه بلوار کانال تا رزکان به عنوان کمربند میانی شهر اجرا خواهد شد

فردیس نیوز- دهمین جلسه شوای ترافیک شهرستان فردیس با حضور فرماندار و اعضای این شورا صبح امروز در  دفتر فرماندار تشکیل شد .

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست فرماندارفردیس ضمن تأکید بر اهمیت تشکیل شورای ترافیک، حضور مسئولین دستگاه ها و پیگیری مصوبات هر جلسه گفت : حل معضل ترافیک از اساسی ترین نیازهای شهرستان فردیس است که می بایست در اولویت برنامه های دستگاهها قرار گیرد .

 وی از زیرگذر شهید کچویی، پل شهدای ارتش ، احداث و آسفالت بسیاری از معابر به عنوان اقدامات ترافیکی در سطح شهرستان فردیس یاد نمود و این اقدامات را موجب روانسازی ترافیک شهر و رضایت شهروندان ذکر کرد .

مهندس مهرور با اشاره به آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس و تآکید بر تأمین امنیت دانش آموزان گفت : دستگاههای مرتبط علی الخصوص اتوبوسرانی، تاکسیرانی، راهور و دستگاههای امدادی خود را برای مدیریت ترافیک علی الخصوص در روزهای آغازین مهر آماده نموده و شهرداری ها نیز در خصوص نصب علائم هشداردهنده، تابلوهای راهنما، سرعت گیر، خط کشی خیابانها و بطورکلی ایمن سازی معابر تا قبل از آغاز سال تحصیلی اقدام نموده و  همه دستگاه ها تأمین امنیت دانش آموزان را در اولویت قرار دهند.

وی همچنین از پلیس راهور خواست تا در روزهای اول مهر و تا قبل از راه اندازی سرویس مدارس در جهت تسهیل در رفت و آمد دانش آموزان، با اولیاء همکاری نموده و اقدامات آنها بیشتر هدایتی و ارشادی در راستای مدیریت و کنترل ترافیک معابر باشد.

در این نشست هریک از شهرداری ها گزارشی از پیگیری مصوبات جلسه گذشته ارائه دادند .

در ادامه مدیر منطقه 3 شهرداری کرج ضمن ارائه گزارشی از اقدامات شهرداری منطقه 3 در خصوص ادامه بلوار کانال از انتهای مشکین دشت تا رزکان گفت : با نظر موافق شهرداری های مشکین دشت و منطقه 10 احداث ادامه بلوار کانال تا رزکان به عنوان کمربند میانی شهر اجرا خواهد شد که گام مثبتی در جهت تسهیل در تردد و روانسازی ترافیک شهر خواهد بود .

وی تأمین پارکینگ در پارک تندرستی و شهرداری منطقه 3 را از جمله مطالبات مردم عنوان کرد و افزود : در اطراف پارک تندرستی فقط یک زمین با ملکیت شخصی وجود دارد که شهرداری می تواند از آن به عنوان پارکینگ موقت برای پارک تندرستی استفاده نماید . در خصوص تأمین پارکینگ شهرداری نیز مذاکراتی با مالک ملک مجاور صورت گرفته که پس از تملک به عنوان پارکینگ دائمی شهرداری منطقه 3 در دسترس عموم مراجعین قرار خواهد گرفت .

مهندس  سیفی در ادامه از آغاز کابل گذاری و فیبرنوری در معابر شهرستان فردیس از میدان شهید سلطانی تا فلکه پنجم خبرداد و گفت : پس از انجام این مرحله تعداد 20 دوربین کنترل ترافیک در سطح شهرستان نصب خواهد شد .

وی همچنین ایمن سازی و خط کشی معابر برای 23 مدرسه دولتی را از اقدامات شهرداری منطقه 3 در خصوص بازگشایی مدارس عنوان نمود.

گفتنی است از مصوبات جلسه جلوگیری از تردد وسائط نقلیه سنگین در خیابان اصلی روستای فرخ آباد ، بررسی سرعت گیرها در سطح شهرستان توسط کمیته کارشناسی شهرداری ها و جمع آوری سرعت گیرهای غیراستاندارد ،آسفالت معابر اطراف پل شهدای ارتش ظرف 10 روز، نصب علائم ترافیکی و ایجاد دوربرگردان ها و سایر نیازهای ترافیکی در حوزه شهردارری منطقه 3، یک طرفه شدن برخی خیابان های منتهی به بلوار شهدا، مشکلات پل عابر پیاده در منطقه 10 و غیره از مصوبات این جلسه بود .

  ، 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه