در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی فردیس مطرح شد؛
پرینت
#۶١١٣
97/09/11 يكشنبه 16:47

در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی فردیس مطرح شد؛

آموزش؛ مهمترین عامل پیشگیری از ایدز/ ساماندهی و تأمین جایگاه عرضه دام و طیور در شهرستان

فردیس نیوز - نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان فردیس با حضور معاون برنامه ریزی فرمانداری، رئیس شبکه بهداشت و نمایندگان دستگاه های ذیربط با موضوع پیشگیری از بیماری های آنفولانزا و ایدز، ساماندهی مراکز فروش دام و طیور در سطح شهرستان و بررسی اقدامات شهرداری ها در خصوص مبارزه با حیوانات موذی در جداول و آبراه های شهرهای فردیس و مشکین دشت پیش از ظهر امروز  در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست معاون برنامه ریزی فرمانداری فردیس با تأکید بر اهمیت موضوعات امنیت غذایی و نقش مؤثر آن بر سلامت مردم گفت: موضوعات مورد بررسی در این کارگروه در راستای تأمین بهداشت و مراقبت از سلامت مردم است که همکاری همه دستگاه ها و نهادهای ذیربط را می طلبد؛ ضمن اینکه تصمیم گیری در خصوص سلامت مردم نیاز به حضور شخص رئیس اداره با اختیارات کافی است که باید مورد توجه مدیران اجرایی شهرستان قرار گیرد.

تیمور ولی پور با اشاره به جمعیت بیش از 500 هزار نفری شهرستان فردیس، فروش دام و طیور به صورت غیرمجاز و پراکنده، بدون کنترل و نظارت در سطح شهر را تهدیدی برای سلامت شهروندان دانست و افزود: به منظور ساماندهی و نظارت بر عرضه دام و طیور، شهرداری ها  نسبت به تأمین جایگاهی مناسب و طبق ضوابط محیط زیست، داخل حریم شهر و با  200 متر فاصله از مناطق مسکونی،  برای  عرضه دام و طیور اقدام کنند.

وی همچنین با اشاره به 8 تا 14 آذرماه هفته اطلاع رسانی ایدز بر لزوم آموزش و افزایش آگاهی عمومی در خصوص این بیماری تأکید کرد و گفت: آموزش به عنوان مهمترین عامل پیشگیری، بسیار حائز اهمیت است که در این راستا اطلاع رسانی عمومی از طریق رسانه ها، نصب بنر در سطح شهر توسط شهرداری و آموزش‌های پیشگیری از بروز این بیماری  در مدارس با همکاری آموزش و پرورش و شبکه بهداست و درمان می تواند نقش مؤثری بر ارتقای سطح آگاهی عمومی  در خصوص این بیماری داشته باشد.

معاون فرماندار فردیس همچنین از شبکه بهداشت و درمان خواست تا  به منظور شناسایی و کنترل بیماری ایدز، به همه مراجعین آزمایشگاه های دولتی تحت نظارت شبکه، تست بیماری ایدز، پیشنهاد و با رضایت افراد و به صورت محرمانه انجام شود.

در ادامه این نشست مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس با بیان اینکه ویروس HIV در مراحل اولیه قابل کنترل است، بر لزوم شناسایی مبتلایان  به این ویروس و همکاری ادارات و نهادها در جهت افزایش سطح آگاهی عمومی در خصوص این بیماری تأکید کرد.

مهدی بیگلو با بیان اینکه الگوی شیوع بیماری ایدز با توجه به پنهان ماندن آن در کشور ما به دلیل بدبینی های اجتماعی، عدم آموزش و اطلاع رسانی مناسب در خصوص پیشگیری و کنترل آن، نگران کننده است افزود: بیماریابی در جامعه بویژه در گروه های پرخطر و آسیب پذیر در کنترل و پیشگیری از این بیماری نقش مؤثری  دارد. در میان اقشار جامعه آموزش نوجوانان و جوانان از اهمیت بالایی برخوردار است که در این خصوص همکاری بیشتر آموزش و پرورش با شبکه بهداشت ضروری است.

وی تصریح کرد: شبکه بهداشت شهرستان فردیس آمادگی دارد تا آموزش و غربالگری رایگان در خصوص بیماری ایدز را در ادارات و نهادهای شهرستان انجام دهد.

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت فردیس در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به درخواست های مردمی از طریق سامانه 190، از شهرداری ها خواست تا در خصوص حیوانات موذی در سطح شهر اقدامات لازم را انجام دهند.

وی همچنین با اشاره به لزوم حفظ سلامت دانش آموزان، جمع آوری دستفروشان مواد غذایی در نزدیکی مدارس شهرستان فردیس را از شهرداری های فردیس و مشکین دشت خواستار شد.

گفتنی است شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده  هرگونه تخلف و تقلب بهداشتي درمواد غذايي و اماكن عمومي، موارد را از طریق شماره 190 (پل ارتباطی مردم با بازرسان بهداشتی) به بازرسان بهداشتی شبکه بهداشت شهرستان فردیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...
اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان
حمایت تمام قد آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج از سبزپوشان سپاه ...
فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق» فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق»
فراخوان ثبت‌نام در جشنواره «جوان موفق»، ویژه جوانان استان البرز باهدف شناسایی جوانان نخبه، توانمند و ...
توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛ توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛
جمع آوری و ارسال ۲۷ تن کمک های مردمی از اقلام مورد نیاز سیل زدگان ...