۲.۵ میلیون مترمربع پروژه نیمه‌کاره در مجموعه آموزش عالی کشور وجود دارد
پرینت
#٢٧٧٨
94/06/30 دوشنبه 18:17

۲.۵ میلیون مترمربع پروژه نیمه‌کاره در مجموعه آموزش عالی کشور وجود دارد

در صورتی که خیرین پروژه‌ای را آغاز کرده و به 50 درصد پیشرفت فیزیکی برسانند، مابقی با کمک دولت انجام می‌شود

فردیس نیوز - معاون وزیر علوم با بیان اینکه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع پروژه نیمه‌کاره در مجموعه آموزش عالی وجود دارد، گفت: با توان مالی فعلی، ساخت این پروژه‌ها بیش از ۱۰ سال به طول می‌انجامید.

به گزارش فردیس نیوز، محمدحسین امیدی در حاشیه مراسم افتتاح خوابگاه دانشجویی پژوهشگاه مواد و انرژی که ظهر امروز در محل این پژوهشگاه در مشکین دشت شهرستان فردیسبرگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اینکه اساتید و کارکنان پژوهشگاه مواد و انرژی مساعدت و نسبت به ساخت خوابگاه برای دانشجویان اقدام کرده‌اند، کار بسیار خوب و قابل ملاحظه‌ای است.

وی با بیان اینکه باید از پتانسیل بالای خیرین در همه حوزه‌ها استفاده کرد، افزود: به زودی با توافقی که با سازمان اوقاف صورت می‌گیرد، اوراق وقف برای مجموعه آموزش عالی صادر می‌شود تا خیرینی که در نظر دارند در کار خیر مشارکت داشته باشند اما توان مالی بالایی ندارند، بتوانند این کار را انجام دهند.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: خوشبختانه در قوانین کشور برای تشویق خیرین نیز امتیازات خوبی در نظر گرفته شده، از جمله اینکه خیرینی که سرمایه خود را در مجموعه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی صرف می‌کنند از مالیات معاف می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که خیرین پروژه‌ای را آغاز کرده و به 50 درصد پیشرفت فیزیکی برسانند، مابقی با کمک دولت انجام می‌شود و این امر در مورد پژوهشگاه مواد و انرژی و احداث خوابگاه‌های بعدی، اجرا می‌شود.

امیدی با اشاره به اینکه خیرین می‌توانند پروژه‌های نیمه‌کاره دولت را به نام خود تکمیل کنند، گفت: این موارد از جمله امتیازاتی است که دولت در اختیار خیرین قرار داده و حتی در قانون بودجه امسال پیش‌بینی شده که خیرین می‌توانند از بانک‌ها وام دریافت کرده و پس از بازگرداندن اصل مبلغ، تمامی سود و کارمزد آن توسط دولت پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه این امتیازات می‌تواند در جلب مشارکت خیرین کمک کند، اظهار داشت:‌ اینکه از اعتماد خیرین به درستی نگهداری و نیات آن‌ها را محقق کنیم بسیار امر مهمی است، چراکه در گذشته کم‌لطفی‌هایی در این زمینه صورت گرفته بود که سبب دلخوری و ناراحتی خیرین شده بود.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: بنا داریم در مجموعه علوم، تحقیقات و فناوری به تعهداتی که در مورد خیرین داریم پایبند و به نیات آنان وفادار باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در مجموعه آموزش عالی در حال حاضر حدود 2 میلیون و 500 هزار مترمربع پروژه نیمه‌کاره وجود دارد که با توان مالی فعلی، ساخت آن‌ها بیش از 10 سال به طول می‌انجامید و پروژه جدیدی نیز نمی‌توان شروع کرد که اطمینان داریم با کمک خیرین در چند سال آینده همه این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسد.

منبع : تسنیم

 

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...