یک قلاده پلنگ در ارتفاعات شهرستان ساوجبلاغ مشاهده شد

به گزارش فردیس نیوز ، پس از تماس علاقمندان به طبیعت روستای ولیان از توابع بخش چندار، مبنی بر مشاهده یک قلاده پلنگ زخمی ، مامورین محیط زیست به محل مراجعه کرده که پس از تحقیقات و گشت شبانه روزی منطقه و بررسی نمایه های به جامانده از پلنگ مذکور گزارش وجود یک قلاده پلنگ در منطقه را تأیید نموده و موضوع زخمی بودن آن نیز تأیید نشد.

مهندس لشگری معاون فنی اداره کل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوجبلاغ افزود ارتفاعات شمالی شهرستان ساوجبلاغ بخشی از البرز مرکزی بوده که با توجه به وجود کل و بز در این زیستگاه، محل مناسبی برای وجود گوشت خواران بزرگ محسوب می گردد و در گذشته نیز گزارشات و مشاهداتی مبنی بر وجود پلنگ در ارتفاعات سیرود، سیباندره ، سنج بوده است.

ایشان افزود چندین نفر از اهالی روستای ولیان ضمن مشاهده این پلنگ تصاویر با کیفیت پایین از فاصله دور تهیه نموده بودند که پس از حضور مامورین در محل، پلنگ از دور مشاهده شده و تنها توانستند ردپا و نمایه های از آن تهیه نمایند.

مهندس لشگری : در پایان ضمن تشکر از اهالی منطقه مشارکت ایشان را در حفاظت از محیط زیست عامل اصلی موفقیت در زمینه حفظ تنوع زیستی دانست.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه