نقض قانون اساسی برای ارضای سلایق شخصی !

یادداشت

فردیس نیوز- هفته گذشته و در پی درخواست جمعی از اهالی فردیس، دکتر صادق زیباکلام مهمان این شهرستان بود . همانگونه که انتظار می رفت حضور ایشان خالی از حواشی نبود.

وقتی پرچم اسرائیل و آمریکا را در ابتدای درب ورودی محل سخنرانی دیدم کاملا مشخص بود که برخی از افراد می خواهند بفهمند که آیا واقعا صادق زیباکلام از روی پرچم این کشورها می گذرد یا نه؟!!!!

از همان ابتدای صحبت هایش وقتی گفت" برای اولین بار است که به فردیس می آیم بیشترین چیزی که جلب توجه می کرد وجود مغازه های مرتبط با ماشین و لوازم آن است"جنس کلملتش مشخص شد.

بعد از حدود نیم ساعت صحبت کردن جناب دکتر، وقتی کلماتی در خصوص حقوق شهروندی اداشد ، تازه متوجه شدم که موضوع نشست«حقوق شهروندی » است!

تا قبل از آن و البته اندکی کمتر بعد از آن، صحبت ها بیشتر حمایت از اصلاح طلبان و راهکارهای پیش روی اصول گرایان برای انتخابات 96 بود.

دکتر زیباکلام بی پروا به شورای نگهبان حمله می کرد و در برخی موارد با تشویق برخی از حضار روبرو می شد. کاملا مشخص بود که جمعی برای حمایت از ایشان و برخی دیگر برای نقد رفتارهای گذشته وی در جلسه حضور دارند. و البته جایی هم برای نشستن نبود!

رد صلاحیت ها، شورای نگهبان، طعنه به اصلاح طلبان و البته حقوق شهروندی انتخاباتی اهم صحبت های صادق زیباکلام بود و در نهایتِ گفته های او اولی ترین و شاید تنهاترین حق شهروندی، حق کاندیداتوری هر فردی در انتخابات، تنها پس از تأیید آن 4 یا 5 نهاد اصلی است.

شاید بتوان گفت که این میتینگ انتخاباتی و تبلیغاتی برای احزاب اصلاح طلب و اعتدال و توسعه بود و جریان سازی موضوعی نسبت به رد صلاحیت های احتمالی انتخابات آینده و شاید کمی فراتر، تبلیغات زودهنگام برایکاندیداتوری اصلاح طلبان! اما هرچه بود کاملا واضح به نظر می رسید که این همایش از سوی دفاتر احزاب منتفع در فردیس برگزار گردیده و قاعدتا طرفداران آنها نیز حضور اکثریتی خواهند داشت.

هر مقدار به انتهای سخنرانی نزدیک می شدیم، جو اقلیتی مخالف زیباکلام  برسالن محل برگزاری همایش سنگین تر شده  تا جایی که وقتی یکی از حضار در میان صحبت های سخنران سؤالی را مطرح می کند و اعتراض ایشان مبنی بر رعایت ادب در سخنرانی سخنران مواجه می شود همه چیز بهم می ریزد.

تندروهایی که گویا مهمان و میزبان را برنمی تابند.

"شورای تأمین چرا باید به این آقا مجوز سخنرانی بده ؟"

"امام جمعه چرا باید اجازه بده این آقا بیاد بیاد اینجا و حرف بزنه؟"

و بسیاری اعتراضات دیگر که اصلا زیبنده بازگویی نیست.

ناگهان عده ای از سمت راست مجلس به سمت چپ هجوم برده و با رد و بدل شدن الفاظی رکیک بسیاری از حاضران را مجبور به فرار از محل می کنند.

میزی شکسته می شود، خانم ها را به بیرون هدایت می کنند و بعد از اندک زمانی نیروی انتظامی قائله را ختم می دهد.

دکتر صادق زیباکلام هم گویا اصلا در مراسم نبوده است!

بسیاری دیگر موبایل به دست فقط دنبال خوراک دهی به بیگانگانند. از همین لحظه در چشمان برخی ذوق زدگی ارسال سریع برای شبکه های خارجی و یا چندین بار لایک خوردن و اشتراک گذاری را می توان به وضوح دید.

چندنفر هم که انگار فقط آمده بودند برای گرفتن سلفی. "من و دعوای سخنرانی زیباکلام ، همین الان یهویی"

بعد از رفتن دکتر زیباکلام از درب پشتی و تمام شدن قائله سخنرانی وی، سوالات زیادی ذهن من را به خود مشغول کرد.

فارق از هر مطلبی که بیان شد و البته اگر شبهه ای در آن باشد باید مراجع ذی صلاح واکنش نشان دهند چرا باید عده ای با زیرپاگذاشتن قانون اساسی کشور که در آن آزادی بیان را حق مسلم هر فرد می داند، به دیگران توهین کنند.

آیا این افراد فکر کرده اند که چه ذهنیتی از فردیس در اذهان عمومی باقی خواهند گذاشت؟!

اصلا این افراد فکر کرده اند که با رفتارهایشان چه خیانتی به نظام و مردم می کنند؟!

و اصلا آیا آنها فکر هم می کنند؟!

واقعا آنهایی که به امام جمعه،  شورای تأمین و بسیاری دیگر اعتراض کردند، چرا قبل از برگزاری مراسم اعتراض خود را نشان نداده بودند؟! در حالی که افکارشان مملو از سخنان مخالف  بود؟!

وبسیاری سوال دگرکه قطعا جواب قانع کننده ای برای انها نمی یابم.

و در آخر، جالب تر از همه فضای رسانه ای و اجتماعی بعد از مراسم بود که عده ای ناجوانمردانه با طرح وارونه اتفاقات مبنی بر توهین برگزارکنندگان مراسم به امام جمعه و ارتباط آنها با فرماندار و دکتر فلاح نژاد، قصد در متشنج کردن فضای شهرستان را دارند، که این هم در نوع خود می تواند حائز اهمیت باشد. شاید فرار رو به جلوی برخی از مقدمین برای انحراف افکار عمومی از برخی کارهایشان. 

مهدی مزریی


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه