گزارش هاکی با اسانس سوتی در حد المپیک!

مسئولان صدا و سیما از همین امروز تا 4 سال دیگر به آشنایان خود فرصت مطالعه و تحقیق بر روی ورزش های مختلف بدهند

فردیس نیوز - بازی های المپیک امسال هم به خیر و خوشی به اتمام رسید و خدا را شکر ظرفیت های بالقوه ای به منصه ظهور رسیدند. همان طور که در جریان هستید بازی های المپیک به سبب تنوع رشته ها و انجام بازی ها در ساعات مختلف شبانه روز، فرصت مغتنمی است تا عزیزان صدا و سیما اقوام، فامیل های نسبی، سببی، رضاعی، دوستان، آشنایان، همسایگان و ... خود را به بهانه های مختلف به صدا و سیما دعوت کنند تا به عنوان کارشناس، مفسر، نویسنده، خبرنگار، روزنامه نگار، متخصص امور ورزشی و حتی گزارشگر در برنامه های مختلف حضور پیدا کنند و 80 میلیون ایرانی را از اظهار نظر های عجیب و غریب خود بهره مند سازند.

بماند که برخی از این دوستان خاطرات خانوادگی و مسائل جزیی زندگی خصوصی شان را هم روی آنتن بر ملا ساختند و ... اما در بحث فنی هم نکات قابل تاملی به چشم می خورد. به عنوان مثال در فینال بازی هاکی مردان که بین تیم های آرژانتین و بلژیک برگزار شد عزیزی که گزارش این مسابقه را بر عهده داشت به نظر می رسید که تا بحال مسابقات ورزشی را حتی از رسانه ملی تماشا نکرده است و با بدیهی ترین اصول و تاکتیک ها  و حتی تجهیزات ورزشی بیگانه بود.

در لحظات پایانی بازی زمانی که تیم بلژیک سه بر دو از آرژانتین عقب بود، مربی اقدام به تعویض دروازه بان و فرستادن یک بازیکن با لباس سبز رنگ بدون تجهیزات دروازه بانی ( تیم بلژیک قرمز پوش بود) به زمین نمود تا با تعداد بازیکن بیشتری حمله کنند. اما آقای گزارشگر فرمودند: مشخص نیست چه اتفاقی رخ داده است و چرا دروازه بان را تعویض کردند! شاید علت تعویض دروازه بان مصدومیت باشد! پدر آمرزیده اولاً دروازه بان مصدوم نشد در ثانی اگر مصدوم می شد دروازه بان دیگری جایگزین می شد نه بازیکن آن هم بدون تجهیزات دروازه بانی که نشان از تهاجمی کردن تیم و اضافه کردن یک نفر در زمان حمله بود .

در ثانیه های پایانی بازی تیم آرژانتین گل چهارم را به ثمر رساند و بازیکنان این تیم به نشانه خوشحالی  محافظ دندان های خود را که اتفاقاً رنگی بود، را به دوربین نشان دادند که آقای گزارشگر باز هم افاضه نمودند: معلوم نیست رنگ کردن دندان های جلو دیگر چه صیغه ای است!؟

جا دارد مسئولان صدا و سیما نیز همانند عزیزان چمدان به دست و آویزان کمیته ملی المپیک که در تمام مسابقات برون مرزی حضور چشمگیر دارند و با برد و باخت ورزشکاران چیزی از ارزش های سفری آنها کم نمی شود و برای سنوات آتی برنامه ریزی می کنند، از همین امروز تا 4 سال دیگر به آشنایان خود فرصت مطالعه و تحقیق بر روی ورزش های مختلف بدهند تا از این به بعد شاهد سوتی در حد المپیک نباشیم!

 به قلم وحید حاج سعیدی

 

 


 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه