گزارشی از عملکرد 4 ماهه مدیری جوان در سرپرستی شهرداری فردیس؛
پرینت
#۶٧٢٣
98/08/23 پنجشنبه 12:16

گزارشی از عملکرد 4 ماهه مدیری جوان در سرپرستی شهرداری فردیس؛

فردیس؛ شهری رها شده نیست

مریم آقانوری/ برای ساعت 12 ظهر قرار مصاحبه داشتیم؛ اما در بین راه دیدمش که  مشغول بازدید از اجرای عملیات آسفالت بلوار طالقانی بود. به دفترش رفتم. نیم ساعت از وقت مصاحبه گذشته، آمد. سومین بار بود  که از نزدیک با او برخورد می کردم و اولین بار برای مصاحبه و گزارش عملکرد 4 ماهه اش. زمان زیادی برای سوال کردن نداشتم و اجازه دادم تا خودش صحبت کند. جوانی که در 4 ماه گذشته نشان داد، یک جهادگر انقلابی است که می تواند از نیروهایش اقدام عملیاتی بخواهد تا پروژه ای را که به اذعان کارشناسان، به زمانی 4 الی 5 ماهه برای تکمیل نیاز داشت، ظرف مدت 20 روز به اجرا برسانند.  "مسعود نجفی" سرپرست شهرداری فردیس که 4 ماه است بی توجه به همه حواشی مدیریت شهری، با همکارانش هم قسم شده تا از شهرداری نوپای فردیس که برخی معتقدند رهاشده، اعاده حیثیت کند، در شب میلاد آقا علی ابن موسی الرضا (ع) مسئولیت سرپرستی شهرداری فردیس به نامش رقم خورد تا بار تکلیف برای خدمت خالصانه به مردم را بر دوشش احساس کند. و شاید حلاوت این خدمات نجفی و همکارانش توانسته باشد اندکی از تلخی حاشیه های مدیریت شهری فردیس را برای شهروندان کم کند. 

سرپرست شهرداری فردیس صحبتش را با این جمله آغاز می کند که نتیجه عملکرد به اعداد و ارقام نیست؛ بلکه به رضایت مردم است و مردم بهترین قاضی برای عملکرد مدیران هستند و تأکید دارد بر حرف دلش که به مردم قول می دهد تا آخرین لحظه حضور در مسئولیتش برای خدمت به مردم تلاش کند و جایی برای ای کاش های پس از مسئولیت نگذارد، تا وقت رفتن از این جایگاه، نزد قاضی وجدان، سربلند باشد.  

مسعود نجفی با بیان اینکه از 4 ماه گذشته، با حداقل تغییر در پرسنل کار در شهرداری فردیس آغاز شد و بهره گیری از نیروهای شاخص در بدنه شهرداری و ظرفیت موجود، در دستور کار قرار گرفت، گفت: در دوسال گذشته، اقدامات مهندس غفاری و مجموعه شهرداری فردیس به چشم نیامده و در اذهان عمومی این امر مصطلح شده که هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است. بنابراین از همان جلسه اول با همه همکاران هم قسم شدیم که ظرف 3 ماه برای خدمت به مردم و اعاده حیثیت شهرداری همه تلاش خود را به کار بگیریم.

دلسوزی عجیبی نسبت به همکارانش دارد که آن را در هر جمله اش بروز می دهد. 20 شبانه روزی که مدیران و پرسنلش در شهرک وحدت چادر زدند و خانواده هایشان چشم به راه ماندند، گویا حقی به گردن اوست که به شیرینی شادی مردم که می رسد، برق چشمان و لبخندش، خستگی همه لحظات را از تنش بیرون می کند.

نجفی با گله مندی از گفته برخی ها که می گویند؛ شهر 4 ماه است رها شده، بیان کرد: شهری که نیروهای شهرداری آن در طول شبانه روز در حال تلاش و فعالیت هستند؛ شهرِ رها شده نیست.  در طول این مدت تلاش کردیم حقوق نیروها به موقع پرداخت شود و طی مذاکراتی که اخیرا با رئیس بانک شهر استان البرز انجام شد، ارائه تسهیلات کم بهره برای پرسنل ستادی و حتی نیروهای خدماتی و پاکبان انجام خواهد شد. در این شهر که با همت شبانه روزی همه همکارانم پروژه شاخص پارک وحدت در مدت کوتاهی به نتیجه رسید و اراضی بدون استفاده و نخاله دانی آن منطقه، به پارکی تبدیل شد را نمی توان شهر رها شده دانست.

به گفته نجفی احداث فاز دوم پارک، 1.5 کیلومتر پیاده راه و 3 کیلومتر پیست دوچرخه سواری وحدت با اعتبار ۲ میلیارد تومان به اجرا رسیده است.

وی با بیان اینکه فاز دوم پیاده راه پارک بهشت در حال اجراست و در  هفته وحدت با حضور استاندار البرز به بهره برداری می رسد؛ افزود: جاده کشتارگاه در 3 فاز با  پیش بینی اعتبار  4 میلیارد تومان از جاده شهریار، به بلوار بیات و کیاتل وصل می شود و تا جاده مخصوص امتداد پیدا می کند که فاز اول آن با اعتبار 1.3 میلیارد تومان در هفته وحدت با حضور استاندار البرز، کلنگ زنی می شود.

سرپرست شهرداری فردیس افزایش مبادی وروردی شهر و دسترسی به شهرهای همجوار را از جمله برنامه های پیش روی شهرداری فردیس برشمرد و گفت: اتصال بلوار نماز رزکان با بلوار کامیونداران در دستور کار است که توافقات اولیه با آب منطقه ای تهران انجام شده و کار عملیاتی در حوزه طراحی مهندسی این پروژه آغاز خواهد شد. ضمن اینکه برای مسیر اتصال کانال غربی تا مشکین دشت، بودجه در نظر گرفته شده و حوزه شهرسازی برای تعریف خط پروژه آن فعال است.

سرپرست شهرداری فردیس جذب سرمایه گذار و ایجاد مراکز گردشگری و تفریحی را از دیگر برنامه های شهرداری فردیس ذکر کرد و افزود: برای تبدیل حاشیه رودخانه فردیس به مجموعه تفرجگاهی و بهسازی جاده ترانزیتی شهریار تخصیص هر یک از پروژه ها  4 میلیارد تومان، از استاندار محترم البرز درخواست مساعدت شد که امیدواریم با محقق شود و با همت شهرداری فردیس به مرحله اجرا برسد. وی با بیان اینکه فردیس تنها شهری است که خط مصوب مترو دارد، این امر را فرصتی مغتنم برای توسعه فردیس دانست و گفت: من به دنبال اجرای مترو در فردیس هستم؛ اما متأسفانه  هیچ حمایتی از این امر صورت نمی گیرد. لکه هایی برای مجتمع ایستگاهی تعریف شده که می تواند برای شهر درآمدزا باشد.  

نجفی با اشاره به اهمیت موضوع انتزاع، اظهار داشت: طی مذاکراتی با شهردار کرج، اسناد مالکیت اراضی بلا تکلیف، سازمان میادین و تمامی موضوعات مهم احصاشده، ارائه و مقرر شد؛  ظرف یکماه  این موضوع تعیین تکلیف شود. در این راستا دغدغه های کهنه مردم از جمله بلوار تهرانی مقدم، پارکینگ فلکه 3 و 4، اتوبوس ها و تاکسی ها، سازمان میادین، اماکن ورزشی، ماشین آلات، اراضی و املاک  و غیره، با اولویت موضوعات کاربردی تعیین تکلیف خواهد شد.

وی در بخش دیگری می گوید: مردم صبور و فهیم شهرم شایسته بهترین ها هستند و با گذشت دو سال از استقلال مدیریت شهری، در شأن مردم فردیس نیست که با اجرای آسفالت خوشحالشان کنیم. مردم خوشحالی خود از آسفالت یک کوچه یا خیابان را  با پذیرایی چای و شیرینی و یا دود کردن اسپند نشان می دهند. با دیدن این صحنه ها هم خوشحال می شوم هم گاهی از خودم به عنوان عضوی از مجموعه شهرداری،گله مندم که در سال های گذشته چه کردیم با فردیس،که مردم این شهر، با آسفالت کوچه هایشان خوشحال می شوند.

سرپرست شهرداری فردیس با اشاره به لزوم بهسازی معابر و افزایش رضایتمندی مردم، بیان کرد: اجرای نهضت آسفالت با توزیع روزانه 300 الی 400 تن آسفالت در معابر اولویت دار فردیس با صرف اعتبار 9 میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد. بهسازی  پل سرحدآباد بلوار طالقانی و بخشی از بلوار شهدا از جمله اقدامات اجرا شده در این حوزه است.

وی با بیان اینکه ادامه جمع آوری انهار فردیس در دستور کار است؛ گفت: برای جمع آوری آب های سطحی حفر ۳۳ حلقه چاه جذبی با اعتبار 500میلیون تومان اجرا شده و  با توجه به حجم بارش ها و آبگرفتگی معابر، حفر چاه های جذبی در مسیر بلوار  شهدا انجام خواهد شد. به دلیل عدم وجود زیر ساخت های لازم  و کلکتور گذاری در معابر فردیس، کانیوهای موجود پاسخگوی حجم بارش ها نیست و آبگرفتگی در معابر را شاهد هستیم.

نجفی در اقدامی بی سابقه از سوی مسئولان، متواضعانه برای آبگرفتگی های اخیر از شهروندان عذرخواهی کرد و افزود: من و همکارانم در قبل، حین و پس از بارندگی همراه مردم در خیابان ها بودیم و نقاط ضعف در مناطق مختلف بررسی شد تا نسبت به رفع آن اقدام شود.

وی در ادامه  خرید خودروی آتش نشانی به ارزش 2.9 میلیارد تومان و خرید ادوات آتش نشانی به ارزش  3.1 میلیارد تومان، تملک و آزادسازی جهت تعریض معبر در بلوار بهاران، عملیات بهسازی و بازسازی پارک شهدا، تکمیل المان شهدای گمنام در شهرک سپاه و بهسازی فلکه اول و دوم را از جمله اقدامات شهرداری فردیس در 4 ماه گذشته از دوران مسئولیتش دانست و گفت: برای بهسازی فلکه اول و دوم با استفاده از ظرفیت موجود و حداقل هزینه، در جهت زیباسازی فضای شهری و رضایتمندی مردم، مجموعا 25 میلیون تومان هزینه شده که البته این اقدام با بی مهری مورد انتقاد برخی ها قرار گرفته و با المان های لاله  300- 400 میلیونی شهرهای دیگر مقایسه شده است.

سرپرست شهرداری فردیس در ادامه  ضمن تقدیر از حمایت ویژه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و همکاری نیروی انتظامی در اقدامات شهرداری و ساخت و ساز غیر مجاز، گفت: با تلاش بسیار همکارانم در حوزه ساخت و ساز غیر مجاز، اقدامات مثبتی صورت گرفته و اوضاع تحت کنترل است. همچنین ساماندهی دکه های مطبوعاتی غیرمجاز به عنوان یکی از وظایف شهرداری، با هماهنگی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت دادستان عمومی انجام می شود.

وی در بخش پایانی سخنانش می گوید: اگر این چندماهه اقدامات مثبتی آن هم فقط به عشق مردم در شهر انجام شده، نتیجه تلاش و زحمات شبانه روزی همه همکاران و دوستانم در تمامی حوزه ها و مجموعه شهرداری بوده است. من هیچ کاری نکردم، فقط برای انجام کارها پیگیر بوده ام.

نجفی ضمن تقدیر از همراهی رسانه ها، گفت: ما از انتقادات منصفانه  و سازنده استقبال می کنیم. از اطلاعاتی که در فردیس نیوز منتشر شده، از اعتراضات و حقوق معوقه پرسنل  مطلع شدیم، وضعیت  فلکه دوم و بسیاری موارد را از همین رسانه دریافت و در جهت رسیدگی به آن اقدام کردیم. اما برخی رسانه ها با قصد تخریب، مطالبی را منتشر می کنند. این بی انصافی است که مشکلات چندین ساله فردیس به این 4 ماه گره بخورد و آن را بی معرفتی به تلاش همکارانم و شب هایی که پای پروژه های عمرانی ایستادند و بچه هایشان چشم به راه بودند، می دانم. جایگاه این مسئولیت بدون دخالت هیچ واسطه ای و هیچ وعده و وعیدی، فقط با عنایت خدا در اختیار من قرار گرفته و پذیرفتن آن را بر خود تکلیف دانستم و حالا  تا ثانیه ای که هستم، به عشق مردم انجام وظیفه می کنم و روزی که بروم با لب خندان می روم.

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری
پر بازدید ها

    آخرین اخبار البرز