گزارشی از عملکرد اداره کار؛
پرینت
#۶٢١١
97/11/29 دوشنبه 10:44

گزارشی از عملکرد اداره کار؛

حمایت از کارگران بیکار غیرارادی

مریم آقانوری/ رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس گزارشی از عملکرد این اداره در سال 97 را تشریح کرد.

به گزارش فردیس نیوز، بهنام بهداروند به تبیین نقش اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس در  اختلافات و شکایات کارگر و کارفرما در حوزه روابط کار پرداخت و گفت: از ابتدای سال 97 تا کنون بیش از یکهزار و 49 مورد اختلاف کارگران و کارفرمایان در مرحله بدوی مورد بررسی قرار گرفته است. در راستای حفظ حقوق کارگر و کارفرما یکهزار و 116 رأی صادر و  با تلاش های انجام شده توسط کارشناسان اداره کار، 32مورد از اختلافات به سازش منجر شده است.

وی افزود: در طول این مدت 478 مورد دادخواست تجدید نظر هیأت حل اختلاف اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس ارجاع و از این تعداد، به 417 مورد رسیدگی و 29 مورد از این اختلافات به سازش منجر شده است.

رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی فردیس راهنمایی و تکریم ارباب رجوع را از جمله اولویت های اداره متبوعش دانست و اظهار داشت: در این راستا بیش از 2 هزار و 930 مورد مشاوره به کارگران و کارفرمایان صنوف و صنعت در خصوص روابط کار و بیمه بیکاری ارائه شده است.

وی با بیان اینکه امور اداره کار و مسائل مرتبط، با برگزاری  142 جلسه مدیریتی مختلف پیگیری شده است، حمایت از بیکاران غیرارادی توسط اداره کار  را مورد تأکید قرار داد و افزود: از ابتدای سال تا کنون3 هزار و 54  مورد مقرری بیمه بیکاری به کارگران شهرستان که به صورت غیر ارادی بیکار شده اند، پرداخت شده است.

بهداروند  به مسئله اشتغال جوانان به عنوان یکی از دغدغه های اصلی دولت اشاره کرد و گفت: دولت از طریق اجرای طرح های مختلف، رفع موانع تولید و  ارائه تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی، زمینه رونق تولید و اشتغال را فراهم کرده است. در سال جاری نام هزار و 999 نفر متقاضی کار در اداره کار فردیس ثبت شده که از این تعداد 570 نفر در مراکز مختلف  به کار گمارده شده اند.

وی ایجاد 433 مورد اشتغال روستایی ، ارائه 58 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال با بهره 4 درصد و 10 مورد کارورزی  را از اقدامات اداره کار فردیس در راستای ایجاد اشتغال  برشمرد و افزود:  با پیگیری اداره کار فردیس از ابتدای سال تا کنون 10 جلسه کارگروه اشتغال شهرستان برگزار شده که تعداد 56 مصوبه در خصوص رفع موانع اشتغال داشته است.

رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی فردیس با بیان اینکه" تعاون"‌،  سرمنشأ مشارکت‌ مردم‌ در امور اقتصادی‌، اجتماعی‌ و فرهنگی‌ است، گفت: در حوزه تعاون و با تلاش اداره کار و رفاه اجتماعی درسال جاری 13 شرکت تعاونی در شهرستان فردیس تأسیس و برای 222 نفر فرصت شغلی ایجاد شد و 94 نفر نیز به عضویت تعاونی ها درآمدند. 

وی به برگزاری بزرگترین همایش و بیش از 2 هزار و 880 ساعت آموزش در جهت ترویج تعاون، از جمله اقدامات اداره کار فردیس اشاره کرد و افزود: تحقق 108 درصدی تشکیل تعاونی و 140 درصدی جذب عضو نسبت به برنامه، نتیجه اجرای برنامه های ترویجی اداره کار در حوزه تعاون بوده است.

بهداروند بر ضرورت نظارت دقیق بر رعایت مقررات حمایتی کار تأکید کرد و گفت: از ابتدای سال بیش از هزار و 220 مورد بازرسی در خصوص مقررات حمایتی کار و 262 مورد بازرسی اتباع انجام شده است. در این راستا بیش از یک میلیارد و 360 میلیون تومان مبلغ جریمه متخلفان بوده که از این میزان بیش از 718 میلیون تومان وصول شده است.

وی افزود: متأسفانه در طول سال جاری حدود 60 حادثه ناشی از کار را شاهد بوده ایم.

رئیس اداره کار فردیس با تأکید بر لزوم آموزش و ارتقای سطح آگاهی عمومی جامعه کارگری در حوزه مسائل اجتماعی بیان کرد: این امر می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی ئدر جامعه کارگری نقش مؤثری را ایفا کند. بر این اساس14 دوره کلاس های آموزشی جامعه کارگری در زمینه های مختلف از جمله کار شایسته، اعتیاد، فضای مجازی و خانواده و همچنین همایش کارگر سالم، محور توسعه به همت اداره کار فردیس برگزار شده و هزار و 198 نفر در این کلاس ها تحت آموزش های لازم قرار گرفتند. 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...