گردو غبار مهمان غرب و مرکز کشور شد

فردیس نیوز - سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که گردوخاک مناطقی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب و تهران را فرا می‌گیرد و باعث کاهش دید افقی خواهد شد.

به گزارش فردیس نیوز ، سازمان هواشناسی کشور امروز دوشنبه اعلام کرد: براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، نیمه شرقی کشور در سه روز آینده دچار رگبار پراکنده و رعد و برق خواهد شد و وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد گرد و خاک ایجاد خواهد کرد؛در این شرایط احتمال وقوع صاعقه بویژه در مناطق کوهستانی این مناطق طی این مدت وجود دارد.

بنابر پیش‌بینی این سازمان در مدت سه روز آینده با گذر امواج کم دامنه از شمال غرب در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، رگبار پراکنده باران همراه با رعد وبرق و وزش باد برای برخی از نقاط شمال غرب و دامنه‌های البرز غربی پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی با اشاره به تشکیل توده گرد و خاک درشرق سوریه و غرب کشور عراق اعلام کرد: هدایت این توده به کشور باعث خواهد شد تا در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب و به‌تدریج مرکز و تهران گرد و خاک باعث کاهش دیدافقی خواهد شد که به‌تدریج از اوایل شب از غلظت آن کاسته خواهد شد؛ البته از بعدازظهر فردا مجددا با تشکیل توده گرد و خاک بر روی کشور عراق و سوریه، از چهارشنبه انتظار وقوع گرد وغبار برای مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب و مناطق مرکزی کشور وجود دارد.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه