گرامیداشت روز جهانی دیابت در کرج
پرینت
#٨۴٢
93/08/19 دوشنبه 11:08

گرامیداشت روز جهانی دیابت در کرج

شهروندان با آخرین دستورات پزشکی آشنا می شوند

فردیس نیوز-روز جهانی بیماری شیرین(دیابت) در حالی گرامی داشته می شود که بیماران و علاقمندان به آگاهی های بیشتر در خصوص این بیماری فراگیر و مزمن، فردا در تالار شهیدان نژادفلاح گرد هم آمده و با آخرین دستاوردها و دستورات پزشکی برای افزایش عمر بیماران و بهبود شرایط زندگی آنان، آشنا می شوند.

به گزارش فردیس نیوز، دیابت یا بیماری قند، یک اختلال متابولیک (سوخت و سازی) است که در اثر آن توانایی تولید انسولین در بدن فرد از بین رفته و عملکرد طبیعی آن مختل می شود.این بیماری می تواند در اثر عدم رعایت دستورات پزشک با درگیر کردن اعضای مختلف بدن همچون کلیه ها، چشم، اعصاب و قلب موجب آسیب دیدگی جدی این اعضاء شود.

غربالگری و تشخیص زودرس این بیماری که از طریق انجام آزمایش قند خون صورت می گیرد، در افراد با ریسک بالا موجب پیشگیری از وقوع عوارض مذکور می شود.

 

معاون فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج با اعلام خبر برپایی این همایش از سوی حوزه سلامت این معاونت اظهار داشت: بیماری دیابت که در سنین مختلف و بخصوص بعد  از 30 سالگی در افراد شیوع می یابد، عوارض جسمی و روحی بسیاری را برای بیماران به همراه آورده و یکی از بیماری های رایج در سطح جهان به شمار می آید.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز