گامی در کاهش قاچاق با تشکیل بانک اطلاعاتی انبارها و مراکز نگهداری

معاون سیاسی امنیتی استانداری البرز سامانه بانک اطلاعاتی انبارها و مراکز نگهداری کالا را از جمله اقدامات مهم در حوزه تجارت الکترونیک خواند

فردیس نیوز- معاون سیاسی امنیتی استانداری البرز سامانه بانک اطلاعاتی انبارها و مراکز نگهداری کالا را از جمله اقدامات مهم در حوزه تجارت الکترونیک خواند.

به گزارش فردیس نیوز، فتح الله حقیقی روز سه شنبه در کارگاه آموزشی اجرای طرح سامانه جامع انبارها که با حضور فرمانداران و اعضای کمیسیون استان،شهرستانهای تابعه،مدیران، تشکل ها،انجمن های صنفی،کشاورزی و خدماتی و حمل و نقل در سالن شهدای دولت تشکیل شد،گفت: این سامانه جامع در زمینه پیشگیری از قاچاق نقش ویژه و حایز اهمیتی دارد بنحوی که تبادلات تجارت الکترونیک را تسهیل بخشیده مانع هرگونه سو استفاده و فساد اقتصادی خواهد شد.

حقیقی گفت: امروز شاهد آن هستیم تعدادی از موسسات تشکیل شده اند که دارای بانک اطلاعاتی هستند در صورتی که اطلاعات واقعی ندارند و خروجی آنها نیز مخرب است که راه اندازی و بروزرسانی اطلاعات این سامانه نقش مؤثری را ایفا خواهد کرد.

معاون استاندار البرزافزود: در دولت یازدهم اقدامات موثری در راستای مقابله با کالای قاچاق بعنوان مخرب اقتصاد ملی انجام شده که با راه اندازی این سامانه تاثیرات بیشتری را شاهد خواهیم بود .

وی تاکید کرد: با اجرایی شدن هرچه سریعتر این طرح کیفیت تولیدات داخلی افزاش یافته و رقابت با تولیدات خارجی نیز به اوج خود می رسد .

حقیقی افزود: بنابراین با آسیب شناسی هرچه بیشتر در حوزه قاچاق کالا و انجام طرح های مفید و سازنده می توان گامهای موثرتری را در راستای مقابله با این پدیده مخرب اقتصادی برداشت .

وی یادآورشد: برای شفاف سازی مبادلات تجاری نیز با طرح های سازنده می توان زمینه رقابت سالم و هرچه بیشتر را در داخل کشور فراهم کرد .

 
 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه