کوتاهترین مسیر برای افزایش سرانه کتابخانه فردیس؛ دریافت کد نهادی برای کتابخانه های موجود
پرینت
#۶٣۵٧
98/02/16 دوشنبه 18:46

کوتاهترین مسیر برای افزایش سرانه کتابخانه فردیس؛ دریافت کد نهادی برای کتابخانه های موجود

طباطبائی: فردیس نیازمند 14 باب کتابخانه است

مزرئی/ اولین نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس با حضور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و اعضای این انجمن و بررسی راهکارهای افزایش سرانه کتابخانه های عمومی از طریق همکاری مدیریت شهری فردیس و مشکین دشت با حمایت نهاد حاکمیتی،  در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس با اشاره به کمبود زیرساخت های کتابخانه و عدم تناسب آن با جمعیت نیم میلیونی این شهرستان گفت: استاندارد سرانه کتابخانه در کشور برای 100 نفر 8 متر مربع است که این میزان در فردیس به کمتر از نیم متر می رسد. با وجود رشد روزافزون جمعیت فردیس، از سال ۷۷ هیچ کتابخانه ای در این شهر احداث نشده  و این شهرستان در ردیف کم برخوردار ترین شهرستان های کشور در سرانه کتابخانه  قرار گرفته است.

سید عباس طباطبائی با بیان اینکه در حال حاضر فردیس  برای رسیدن به استاندارد کشوری به 14 باب کتابخانه نیاز دارد، خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود اعتبارات دولتی، زودبازده ترین و کوتاهترین مسیر برای افزایش سرانه کتابخانه، مشارکت و همکاری دستگاه ها، نهادها به ویژه مدیریت شهری، مساجد، خیرین و غیره در خصوص دریافت کد نهادی برای کتابخانه های موجود در شهر و یا اماکنی است که ظرفیت تبدیل به کتابخانه را دارند.

وی یادآور شد: در صورت دریافت کد نهادی تمامی هزینه ها، نیروها و منابع  توسط نهاد کتابخانه های عمومی تأمین می شود که متأسفانه پیگیری ها برای تبدیل کتابخانه مشارکتی فرخ آباد به کتابخانه نهادی از سوی شورا و دهیاری این روستا مؤثر واقع نشد.

رئیس کتابخانه های عمومی فردیس با اشاره به دریافت کد کتابخانه کودک و نوجوان برای کتابخانه پارک تندرستی؛ گفت: بر اساس قانون برای دریافت کد نهادی  واگذاری حق انتفاع باید ۱۵ ساله باشد؛ در صورت همکاری مجموعه مدیریت شهری فردیس در این خصوص، اولین کتابخانه کودک و نوجوان در سطح استان البرز در فردیس راه اندازی می شود.

وی در ادامه حمایت ویژه فرمانداری در خصوص تأمین بودجه لازم برای توسعه کتابخانه مقدس اردبیلی فردیس و احداث کتابخانه بعثت مشکین دشت را خواستار شد و افزود: با همکاری شورا و شهرداری مشکین دشت این زمین برای احداث کتابخانه اختصاص داده شده؛ اما متأسفانه پیگیری برای جذب بودجه به نتیجه نرسیده است که امیدواریم با حمایت فرمانداری در کمیته برنامه ریزی این امر به نتیجه برسد.

طباطبائی همچنین از همکاری ویژه شهرداری های مشکین دشت و فردیس در پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی، تقدیر کرد.  

در این نشست اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان فردیس از رایزنی با مجموعه بزرگ مپنا و شهرک صنعتی سیمین دشت برای مشارکت در احداث کتابخانه خبر دادند.

همچنین در نشست امروز حسین احمدوند عضو شورای شهر و رئیس شورای شهرستان فردیس موافقت همکارانش در پارلمان شهری فردیس را برای تخصیص دو قطعه زمین به احداث کتابخانه که شهردار فردیس در نشست های پیشین این انجمن وعده کرده بود را اعلام کرد و همچنین به گفته وی شورای اسلامی شهرفردیس  با واگذاری حق انتفاع 10 ساله کتابخانه پارک تندرستی به کتابخانه های عمومی  موافق است.

همکاری و هم افزایی ادارات و نهادها برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره رضوی از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.   

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...
اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان
حمایت تمام قد آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج از سبزپوشان سپاه ...
فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق» فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق»
فراخوان ثبت‌نام در جشنواره «جوان موفق»، ویژه جوانان استان البرز باهدف شناسایی جوانان نخبه، توانمند و ...
توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛ توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛
جمع آوری و ارسال ۲۷ تن کمک های مردمی از اقلام مورد نیاز سیل زدگان ...