کمبود ۳ هزار معلم در البرز
پرینت
#۶۶٣٠
98/07/09 سه شنبه 20:35

کمبود ۳ هزار معلم در البرز

مدیر کل آموزش و پرورش البرز قول داد: به زودی اداره فردیس را مستقل می کنیم

مهدی مزرئی/ مدیر کل آموزش و پرورش استان البرزگفت: پیگیری جدی برای استقلال آموزش و پرورش شهرستان فردیس در دستور کار است.

به گزارش فردیس نیوز، سالار قاسمی در نشست امروز شورای اسلامی شهر فردیس که عصر امروز در صحن پارلمان شهری برگزار شد؛ رویکرد مثبت مسئولان شهرستان، مجموعه شورای اسلامی شهر فردیس و رسانه ها نسبت به رفع مشکلات آموزش و پرورش شهرستان را شایسته تقدیر دانست و افزود: فصل مشترک شورا و آموزش و پرورش، مردم هستند و قرابت خاصی بین این دو نهاد به عنوان مهمترین پایگاه مردمی وجود دارد که باید از این ظرفیت در جهت رفع مشکلات آموزش و پرورش استفاده شود.

وی کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی را به عنوان دو مشکل جدی آموزش و پرورش استان البرز مطرح کرد و افزود: این موضوع در فردیس و دیگر نواحی آموزش و پرورش مشترک است. کمبود فضای آموزشی اولین مشکل آموزش و پرورش البرز بوده و با سرانه های استاندارد کشوری بسیار فاصله دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش البرز تصریح کرد: در حال حاضر 35 تا 40 درصد مدارس استان البرز نیازمند تخریب و بازسازی است. البرز، آخرین استان کشور در حوزه فضای آموزشی است و فضای آموزشی، تربیتی و ورزشی به نسبت جمعیت دانش آموزی کافی نیست.

وی با بیان اینکه در راستای رفع مشکل کمبود فضای آموزشی، افزایش سهم اعتبارات استانی در بخش خیرین و اعتبارات دولتی، در دستور کار قرار گرفته است؛ اظهار داشت: در این راستا امسال هزار کلاس درس به مجموعه فضای آموزشی البرز اضافه می شود که بیش از 100 کلاس آن در فردیس پیش بینی شده است.

قاسمی در ادامه رشد هر ساله جمعیت دانش آموزی البرز را مهمترین عامل کمبود نیروی انسانی در استان دانست و افزود: با رشد 4.5 درصدی جمعیت دانش آموزی استان، البرز، بیشترین رشد دانش آموز را داشته وجمعیت دانش آموزی به 4 میلیون نفر رسیده است که این امر هر ساله کمبود فضا و نیروی انسانی در استان را به دنبال دارد.

وی با اشاره به کمبود 3 هزار معلم در استان البرز، گفت: پیگیری های لازم برای افزایش فضا و نیروی انسانی انجام شده از طریق ماده 28 و دانشگاه فرهنگیان، 300 نیرو در حال جذب است.

در بخش دیگری مدیر کل آموزش و پرورش البرز، به استقلال آموزش و پرورش فردیس به عنوان مهمترین مطالبه مورد پیگیری جدی امام جمعه، فرماندار و مدیران شهری اشاره کرد و افزود: به منظور افزایش کیفیت آموزش، نظارت و هویت بخشی اداری، سازمانی به آموزش و پرورش شهرستان فردیس، دغدغه اصلی ما استقلال این اداره است که با وجود ممنوعیت توسعه تشکیلات در کشور، این امر به صورت جدی در حال پیگیری است.

وی با اشاره به آخرین اقدامات و مکاتبات انجام شده در این خصوص، اظهار داشت: با توجه به ممنوعیت توسعه تشکیلات در کشور، سازمان امور اداری، استخدامی با استقلال آموزش و پرورش شهرستان فردیس مخالفت می کندکه در اسرع وقت به همراهی استاندار و نمایندگان محترم البرز و معاون مالی وزیر آموزش و پرورش، طرح توجیهی برای استقلال آموزش و پرورش را به این سازمان ارائه خواهیم کرد که هیچ زحمت و توسعه تشکیلاتی برای دولت نخواهد داشت.

قاسمی با بیان اینکه قول می دهیم در اسرع وقت استقلال آموزش و پرورش فردیس انجام شود؛ گفت: با هماهنگی استاندار محترم، در سفر آبانماه وزیر آموزش و پرورش به استان البرز، این طرح که باری برای دولت ندارد؛ مصوب و نسبت به أخذ کد آموزش و پرورش فردیس اقدام خواهیم کرد.

وی در ادامه به استقلال مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان فردیس و پیگیری طرح تجاری سازی مدارس تأکید کرد و با اشاره به ایجاد 20 زمین چمن مصنوعی تا پایان سال در آموزش و پرورش البرز، بیان کرد: تلاش می کنیم در این خصوص سهم فردیس را بالا ببریم و در مدارس جدید، زمین چمن را پیش بینی کنیم.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...