کمبود فضای سبز و افت شدید سفره های آب زیرزمینی؛ بحران آینده البرز

270 دانش آموز و معلم البرز همیار طبیعت می شوند

فردیس نیوز- مدیرکل منابع طبیعی استان البرز ضمن اشاره به جمعیت متراکم البرز کمبود فضای سبز و افت شدید سفره های آب زیرزمینی را از موارد بحران زا در آینده این استان پیش بینی کرد.

به گزارش فردیس نیوز، حامد فرضی پیش از ظهر امروز و در آیین بازگشایی مدارس و در جمع دانش آموزان مدرسه احمدی روشن فردیس گفت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به منظور استفاده از ظرفیت های آموزش و پرورش، در راستای حفاظت از منابع طبیعی تفاهم نامه ای را برای اجرای طرح همیار طبیعت با آموزش و پرورش امضا کرد.

وی با اعلام این خبر که در حال حاضر  250 دانش آموز و 20 معلم در این طرح ثبت نام کردند افزود: واحد آموزش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آموزش های لازم برای همیاری طبیعت را به این افراد ارائه می دهد.

مدیرکل منابع طبیعی استان البرز با بیان اینکه استان البرز کوچکترین و پرتراکم ترین استان کشور است گفت: سکونت جمعیت بیش از 3 میلیون نفر در وسعت محدود البرز و تراکم بالای جمعیتی  500نفر در هر کیلومتر از یک سو، مهاجرپذیری و تردد مسافران از سوی دیگر در البرز و قرار گرفتن آن در نیمه خشک و نیمه‌خشک زمین البرز را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده که باید مدیریت شود.

وی کمبود فضای سبز و افت شدید سفره های آب زیرزمینی را از جمله مواردی دانست که در صورت عدم مدیریت و چاره اندیشی در سال های آتی به بحران تبدیل خواهد شد.

فرضی همچنین بر ضرورت فرهنگسازی و آموزش در خصوص حفاظت از منابع طبیعی و چارچوب های زیست محیطی در جامعه با استفاده از ظرفیت دستگاه های استان تأکید کرد.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه