کمبود فضای آموزشی؛ چالش جدی آموزش و پرورش فردیس
پرینت
#٧٠٣۴
99/02/10 چهارشنبه 15:15

کمبود فضای آموزشی؛ چالش جدی آموزش و پرورش فردیس

احمدی: مدیریت شهری لکه های آموزشی را شناسایی کند

فردیس نیوز- رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان فردیس گفت: مجموعه  آموزش و پرورش این شهرستان با چالشی جدی به عنوان فضای آموزشی مواجه است.

به گزارش فردیس نیوز، ولی الله احمدی در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان که ظهر امروز در سالن شهید باهنر برگزار شد؛ در این خصوص اظهار داشت: استاندارد فضای آموزشی در دنیا بیش از ۸ متر، در کشور ۵ متر، در استان البرز بیش از ۳ متر و در فردیس ۱/۸۸ متر است که وضعیت حال حاضر و آینده مجموعه آموزش و پرورش شهرستان را مورد چالش قرار داده است.

احمدی با بیان اینکه اعضای شوراهای اسلامی و شهرداری های شهرستان زمینه ساخت مدارس را فراهم کنند؛ تاکید کرد: لکه های آموزشی در شهرستان احصاء و در جهت اختصاص به آموزش و پرورش تلاش شود.

وی با اشاره به اینکه  تراکم کلاس های شهرستان بالاست و نیازمند مشارکت همگانی است؛ گفت: از سال گذشته ۱۰ پروژه ساخت مدرسه در فردیس در حال اجراست که ۶ پروژه دولتی و مابقی خیرساز است که یکی از مدارس خیرساز در حال آماده سازی است که از مدیریت شهری درخواست دارم با خیرین بیشتر همکاری و از طولانی شدن پروسه اداری و توقف کارهای خیرین مدرسه ساز جلوگیری شود.

مدیر آموزش و پرورش فردیس کمبود نیروی انسانی را از دیگر مشکلات این مجموعه برشمرد و افزود: نیروی های موجود تحت عنوان آموزگار  ۵۸ هزار و ۴۱۳ نفر است؛ اما از بیش از ۱۴ هزار ساعت کسری داریم که باید از طریق حق التدریس جبران شود. 

وی با اشاره به اینکه با  کمبود 272 خدمتگزار  در سطح مدارس شهرستان مواجهیم، از مجموعه شورا و شهرداری ها خواست در زیباسازی و نظافت محوطه مدارس به آموزش و پرورش کمک کنند.

 احمدی با اشاره به تعطیلی اجباری مدارس در شرایط کرونایی، گفت: تلاش ها و کوشش های ارزشمندی در جهت پیشگیری از تعطیلی آموزش در مجموعه آموزش و پرورش شهرستان فردیس انجام شد که در این راستا  بالغ بر ۳۵۰ محتوای آموزشی در دوره ابتدایی و ۴۵۰  محتوای آموزشی در دوره متوسطه اول و دوم فراهم شد. همچنین اقلام بهداشتی و  مواد ضد عفونی برای مصرف ۳ماه در اختیار تمامی مدارس  دولتی قرار گرفت.

وی آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی و  شبکه شاد را گامی به سوی آموزش نوین دانست و افزود: در این روش  امکان نظارت مدیر بر عملکرد معلمان  به صورت مستقیم فراهم شده است. امروزه یکی از لازمه های آموزش و پرورش، روش های نوین آموزشی است که باید زمینه پذیرش آن در جامعه فراهم شود.

مدیر آموزش و پرورش فردیس همچنین با اشاره به ظرفیت بالای معلمان شهرستان گفت: امسال و به مناسبت روز معلم بیش از 600  معلم برتر شهرستان فردس در سطح کشور، استان و ناحیه تجلیل خواهند شد.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز