کشف ۵۷۵ فقره سرقت و ۲۵۰ کیلوگرم مواد مخدر توسط پلیس البرز در ایام نوروز

جلوگیری از قاچاق کالا یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی

فردیس نیوز- فرمانده انتظامی استان البرز از کشف ۵۷۵ فقره سرقت و  ۲۵۰ کیلوگرم مواد مخدر  در استان طی ایام نوروز خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز ، سردار بخشعلی کامرانی صالح در نشست خبری که پیش از ظهر امروزیکشنبه 22 فروردین در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان البرز برگزار شد ضمن تشریح عملکرد نیروی انتظامی استان در ایام نوروز و اعلام برنامه های پلیس استان به اقدامات پلیس آگاهی اشاره کرد و گفت: کشف ۵۷۵ فقره سرقت و دستگیری ۷۵ سارق از اقدامات پلیس آگاهی در ایام تعطیلات نوروز بوده است.

فرمانده انتظامی استان البرز همچنین در خصوص اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در ایام نوروز گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون حدود ۲۵۰ کیلو گرم مواد مخدر کشف شده و تعداد ۱۶ نفر قاچاقچی، ۹۶ نفر توزیع کننده و ۳۵۷ نفر نگهدارنده نیز دستگیر شده و تعداد ۸۰۰ نفر معتاد نیز جمع آوری شده اند.

وی در خصوص اقدامات پلیس پیشگیری استان افزود: با توجه به اهمیت اجرای طرح های پاکسازی، این موضوع در ایام نوروز نیز در دستور کار پلیس البرز قرار داشت که در مجموع تعداد ۸۰۰ طرح نقطه ای، ۱۳۸ طرح منطقه ای و ۱۴ طرح حجمی در سطح استان اجرایی شد.

فرمانده انتظامی استان البرز در ادامه این نشست، با تاکید بر اینکه در حوزه سرقت با کاهش ۷ درصدی مواجه هستیم، گفت: در حوزه جرائم خشن نیز کاهش ۴۶ درصدی مشاهده می شود.

وی ضمن اشاره به اقدامات پلیس راهور استان در ایام نوروز به کاهش ۲۶ درصدی تصادفات خسارتی و کاهش ۳۰ درصدی تصادفات جرحی اشاره کرد و اظهار داشت: در سال جاری با کاهش ۳۷ درصدی در مجموع تصادفات، ۳۰ درصدی درتعداد مجروحان و ۳۸ درصدی در تعداد فوتی در تصادفات مواجه بوده ایم.

سردار کامرانی صالح همچنین پرحادثه ترین محور استان البرز در تعطیلات نوروزی را محور کرج - قزوین حدفاصل پل هشتگرد به سمت آبیک اعلام کرد و از وقوع ۸۰ درصد تصادفات منجر به فوت استان در  این منطقه خبر داد.

وی عمده ترین دلایل وقوع تصادف را تخطی از سرعت مطمئنه در معابر لغزنده، خستگی و خواب آلودگی رانندگان، تجاوز به چپ از خط وسط معابر و عدم توجه به جلو در حین رانندگی اعلام کرد.

فرمانده انتظامی استان البرز احصاء نقاط حادثه خیز محورهای مواصلاتی و پیگیری آشکارسازی و ایمن سازی آن از اداره راه و شهرسازی، استقرار تیم های پلیس و عوامل پیاده در محل های حادثه خیز، برخورد قاطع با تخلفات حادثه ساز، انجام گشت زنی های هدفمند تیم های گشت پلیس و حضور چشمگیر در سطح محورها، راه اندازی گشت نامحسوس جاده ای و اعزام به محورهای مواصلاتی استان برای برخورد با تخلفات خطرآفرین را جزو اقدامات مهم پلیس البرز در پیشگیری از تصادفات اعلام کرد.

وی با تاکید بر اینکه از ۲۷ اسفند سال گذشته تا ۱۴ فروردین ماه سال جاری با ۴۰ هزار راننده متخلف برخورد شده است، گفت: در این زمینه با افزایش ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه هستیم.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به اینکه تعداد ۴۲ خودرو با خلافی بیش از یک میلیون تومان توقیف شده اند، گفت: ۴۸ راننده به دلیل دارا بودن سابقه بیش از ۳۰ نمره منفی به مدت ۳ ماه و ۶۳۴ راننده نیز به دلیل اعتیاد و سایر موارد شناسایی و به مدت ۶ ماه از رانندگی محروم شدند.

کامرانی صالح در ادامه گفت: بیش از یکهزار و ۶۰۰ دستگاه وسیله نقلیه متخلف در طرح نوروزی سال جاری توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.

رئیس پلیس استان البرز با تاکید بر اینکه خوشبختانه در حوزه پلیس راهور کاهش ۳۰0 درصدی تصادفات فوتی و کاهش ۳۰ درصدی تصادفات جرحی را شاهد هستیم، گفت: مهمترین علت تصادفات درون شهری در این بازه زمانی، سرعت و سبقت غیرمجاز بوده است.

وی همچنین توزیع بیش از ۲۰۰ هزار انواع محصولات فرهنگی در قالب کتاب، لوح فشرده، نقشه، بروشور، بانک اطلاعات شهری، استقرار ایستگاه نماز و توزیع اقلام و هدایای فرهنگی با موضوع نماز و احکام سفر در بین مسافران نوروزی، راه اندازی ایستگاه مشاوره و مددکاری و ارائه خدمات مشاوره به مسافران و شهروندان البرزی، اطلاع رسانی های مستمر در رسانه های مختلف در خصوص وضعیت راه ها و ارائه هشدارها و توصیه های امنیتی و پلیسی به شهروندان را جزو اقدامات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان اعلام کرد.

سردار کامرانی صالح در ادامه به برنامه های نیروی انتظامی در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است، اشاره کرد و گفت: یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی جلوگیری از قاچاق کالا است که پلیس البرز در این زمینه توفیقات خوبی کسب کرده است و در سال جاری نیز در اولویت کاری خود مبارزه با قاچاق کالا را به جد پیگیری می کند.

فرمانده انتظامی استان البرز مبارزه با جرائم اقتصادی را اولویت کاری پلیس عنوان کرد و افزود: نیروی انتظامی در خصوص شناسایی محورهای مواصلاتی تبادل کالاهای قاچاق عرصه را بر قاچاقچیان تنگ کرده  و مانع از اختلال در اقتصاد کشور میشود.

وی برخورد با ارازل و اوباش را یکی دیگر از برنامه های پلیس استان در سال جاری اعلام کرد و گفت: برقراری انضباط اجتماعی از اهمیت زیادی برخوردار است به همین منظور از همه تجهیزات و توان استفاده می کنیم تا این مهم برقرار شود.

در پایان به گفته فرمانده انتظامی استان البرز ارتقاء امنیت اجتماعی به جد در دستور کار پلیس است و برای تحقق این مهم از هیچ تلاشی فروگذاری صورت نمی گیرد.

،

 

 


1 دیدگاه
[1] تالار. مهدی یوسفی. ۷۵ - 98/05/12 شنبه 13:11
متن دیدگاه - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه