کشف و معدوم سازی 10 تن مواد غذایی فاسد و پلمب ۷۰ واحدصنفی متخلف در فردیس

فردیس نیوز- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس گفت: در مهرماه امسال بیش از 10 تن مواد غذایی فاسد از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی فردیس کشف و معدوم و بیش از 70 واحد صنفی متخلف به صورت موقت پلمب شد.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر محمدرضا ترابی در این خصوص اظهار داشت: طی یک ماه گذشته 3 هزار و 912 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی شهرستان فردیس توسط واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان صورت گرفت که در نتیجه آن 177 مورد اقدام قانونی از جمله صدور اخطار و معرفی به مراجع قضایی انجام و 70 واحد صنفی متخلف، به صورت موقت پلمب شد.

وی تعداد کارت های بهداشتی صادر شده در مهرماه برای افراد شاغل در مراکز مختلف را 169 مورد اعلام کرد و افزود: طی بازدید های انجام شده، ضمن نمونه برداری بیش از 50 مورد مواد غذایی،10 هزار و 751 کیلوگرم مواد غذایی فاسد، کشف و معدوم شد.

رئیس شبکه بهداشت فردیس بررسی آب شُرب را از جمله اقدامات بهداشت محیط در جهت حفظ سلامت مردم ذکر کرد و گفت: در این مدت 169 مورد نمونه برداری از آب و 10 هزار و 78 مورد کلر سنجی آب آشامیدنی انجام شده است.

وی با بیان اینکه شبکه بهداشت با دست فروشان دوره گرد مواد غذایی برخورد قانونی می کند؛ از 2 مورد برخورد با دست فروشان دوره گرد درماه گذشته خبر داد و از شهروندان خواست مواد غذایی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مورد تأیید بهداشت، تهیه کنند.

ترابی با اشاره به انجام 18 مورد گشت مشترک با سایر ادارات توسط واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت فردیس با هدف کنترل و نظارت بیشتر بر مراکز تحت نظارت، 102 مورد رسیدگی به شکوائیه های بهداشتی و 205 مورد یدسنجی نک طعام را از جمله دیگر اقدامات بهداشت محیط در یک ماه گذشته دانست.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه