کشف و معدوم سازی بیش از 4.5 تن مواد غذایی فاسد در فردیس

فردیس نیوز- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس از کشف و معدوم سازی  بیش از 4.5 تن  مواد غذایی فاسد در شهرستان  خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر محمدرضا ترابی  در این خصوص گفت: در پی اقدامات نظارتی واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس در آبانماه گذشته،   3 هزار و 458 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بازرسی وطی آن  4 هزار و 511 کیلوگرم مواد غذایی فاسد، کشف و معدوم سازی  شد.

وی تعداد  صدور اخطاربرای تخلفات بهداشتی را  21  مورد اعلام کرد و افزود: از بین مراکز بازرسی شده،24 مورد به مراجع قضایی  معرفی شدند و در راستای جلوگیری از تخلفات بهداشتی و حفظ سلامت شهروندان،  پیشنهاد پلمب موقتی   53 مورد از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن،  به تعزیرات حکومتی ارائه شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس رعایت بهداشت کارکنان مراکز تحت نظارت را مورد تأکید قرار داد و از صدور کارت بهداشت هزار و 522 نفر از کارکنان مراکز مختلف خبر داد.

وی 61 مورد نمونه برداری مواد غذایی،  134مورد  نمونه برداری آب آشامیدنی، یک هزار و 73 مورد کلرسنجی آب آشامیدنی و  165 مورد یدسنجی در نمک های خوراکی را از جمله اقدامات بهداشت محیط در مدت یک ماه گذشته برشمرد.

ترابی ضمن درخواست از شهروندان برای خرید مواد غذایی از مراکز مجاز و معتبر، گفت: 23مورد برخورد با دست فروشان دوره گرد در طول یک ماه گذشته انجام شده و 43 مورد بازدید از مدارس،  23 مورد نظارتی و بازرسی مشترک با سایر سازمان ها و 73 مورد رسیدگی به شکوائیه های بهداشتی، ازعملکرد بهداشت محیط در آبان ماه گذشته بوده است. 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه