کشف بیش از 2 میلیارد کالای قاچاق در فردیس
پرینت
#۵٨۶۵
97/05/21 يكشنبه 17:03

کشف بیش از 2 میلیارد کالای قاچاق در فردیس

کاهش 6 درصدی وقوع سرقت در فردیس

فردیس نیوز - فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فردیس گفت:  از ابتدای سال جاری بیش از  2 میلیارد و 62 میلیون تومان انواع کالای قاچاق ایرانی و خارجی در انبارها و واحدهای صنفی سطح شهرستان کشف شده است.

به گزارش فردیس نیوز، سرهنگ بیژن جنتی در نشست خبری روز گذشته که در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان فردیس برگزار شد، با تشریح عملکرد نیروهای انتظامی شهرستان فردیس در ۵ ماه ابتدایی سال جاری در خصوص خبر فوق اظهار داشت: با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی شهرستان،  بیش از یک میلیارد و 15 میلیون تومان کالای ایرانی از جمله 406 دستگاه پکیج بوتان و یک میلیارد و 47 میلیون تومان انواع کالاهای خارجی از جمله دخانیات، لوازم خانگی، پوشاک و غیره با حکم قضائی از انبارهای سطح شهرستان کشف و ضبط شد.

وی افزود: 4 دستگاه موتورسیکلت سنگین بدون مجوز گمرکی به ارزش 170 میلیون تومان کشف و ضبط شده و به مراجع قضائی و سپس تعزیرات حکومتی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس با بیان اینکه طی اجرای چندین طرح مبارزه با مواد مخدر، هزار و ۳۲۸ معتاد متجاهر، با ایجاد ناامنی در پارک ها و معابر دستگیر شدند گفت: از ابتدای سال تا کنون در مجموع ۲ هزارو ۲۹۸ نفر  درخصوص مواد مخدر دستگیر شدند که از این تعداد ۹۵۷ معتاد و ۱۳ قاچاقچی با مواد مخدر در دام پلیس گرفتار شدند که نسبت به همین مدت در سال گذشته، 184 درصد افزایش دستگیری داشته ایم.

سرهنگ جنتی از کشف ۲۸۷ کیلو و ۶۰۵ گرم انواع مواد مخدر مختلف خبر داد و  گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون 253 کیلو و 620 گرم تریاک، 3 کیلو و 14 گرم هروئین، 19 کیلو و 45 گرم حشیش، 2 کیلو و 925 گرم شیشه و سایر مواد مخدر کشف شده که در مجموع کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته، ۲۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: با تلاش نیروی انتظامی ۴۷ درصد پرونده نزاع های دسته جمعی به سازش منتهی شده است.

رئیس پلیس شهرستان فردیس کاهش 6 درصدی وقوع سرقت در سطح شهرستان نسبت به سال گذشته را نتیجه اقدامات امنیتی و پیشگیری نیروی انتظامی دانست و گفت: کاهش سرقت در بخش اتومبیل 47 درصد، موتورسیکلت 32 درصد، قطعات داخل خودرو 18 درصد و در بخش اماکن خصوصی و منازل با کاهش 4 درصدی و در مغازه ها با کاهش 3 درصدی سرقت مواجه هستیم.  

وی همچنین با تأکید بر لزوم اقدامات پیشگیرانه و افزایش امنیت در راستای کاهش جرائم، از رسانه ها خواست نسبت به انتشار هشدارهای پلیسی و افزایش سطح آگاهی عموم مردم اقدام کنند و در افزایش امنیت شهر با نیروی انتظامی همکاری داشته باشند.  

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...