کتابخانه علامه امینی فردیس، کتابخانه برتر استان شد
پرینت
#۶١٨٢
97/10/23 يكشنبه 14:24

کتابخانه علامه امینی فردیس، کتابخانه برتر استان شد

حجت الاسلام ایمانی: استفاده از ظرفیت های عمومی برای پیشبرد اهداف فرهنگی، تکلیف است

فردیس نیوز-نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز، امام جمعه، فرماندار و سایر اعضای انجمن، در سالن جلسات فرمانداری برگزار  شد و  راهکارهای دستیابی به افزایش زیرساخت های کتابخانه در شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست امام جمعه فردیس ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار عدم توجه به تأمین  زیرساخت های مورد نیاز از جمله کتابخانه های عمومی را از جمله دلایل تقاضا برای شهرستان شدن فردیس برشمرد و با اشاره به کمبود اعتبارات دولتی و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، بر لزوم استفاده از ظرفیت های مردمی برای تأمین زیرساخت ها تأکید کرد.  

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی با اشاره به فرمان آتش به اختیار رهبری در خصوص موضوعات فرهنگی افزود: با توجه به اهمیت حوزه فرهنگ، صدور این فرمان همه اقشار جامعه را مکلف می کند تا هرکس توان و ظرفیتی دارد برای پیشرفت فرهنگ، پا به عرصه بگذارد. برای تأمین زیرساخت های فرهنگی باید همت جمعی به کارگرفته شود.

 وی با بیان اینکه هر کاری به مردم واگذار شود؛ با موفقیت دوچندان روبرو خواهد بود گفت: علاوه بر استفاده از ظرفیت خیرین، می توان با تشویق مردم به وصیت بر ثلث اموال برای امور عام المنفعه از جمله احداث کتابخانه ها؛ بخشی از نیازهای زیرساختی شهرستان را تأمین کرد.

در ادامه این نشست مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس با اشاره به کمبود زیرساخت های کتابخانه در شهرستان  گفت: بیش از 20 سال است که هیچ کتابخانه ای در فردیس احداث نشده در حالیکه جمعیت این شهرستان چندین برابر شده و افزایش زیرساخت ها به تناسب جمعیت ضروری است که تحقق این امر نیازمند همت جهادی و همکاری همه جانبه همه دستگاه ها و نهادها با کتابخانه های عمومی است.

سید عباس طباطبائی ضمن تقدیر از همکاری شهرداری های فردیس و مشکین دشت در خصوص پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی افزود: نهاد کتابخانه های عمومی آمادگی تبدیل مکان هایی با متراژ 250 مترمربع و واگذاری حق انتفاع 20 ساله، به کتابخانه عمومی را دارد. در این راستا از همه نهادها بویژه شهرداری ها و خیرین تقاضا داریم از ظرفیت ایجاد شده توسط نهادکتابخانه های عمومی، برای تأمین کتابخانه های مورد نیاز شهرستان که منبعی برای افزایش سطح فرهنگ عمومی جامعه و توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه است، بهره برداری کنیم.

وی استفاده از فضای موجود در جهت ایجاد کتابخانه های عمومی را از جمله برنامه های کوتاه مدت و زودبازده اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس دانست و اظهار داشت: در این راستا با حمایت امام جمعه محترم شهرستان فردیس، تعدادی از مساجد شهرستان مورد بازدید قرار گرفتند تا در صورت احراز شرایط، اقدامات لازم برای أخذ حق انتفاع و ایجاد کتابخانه با استفاده از فضای بلا استفاده مساجد انجام شود. نهاد کتابخانه های عمومی تأمین کلیه امکانات، تجهیزات و نیروی مورد نیاز این کتابخانه ها را بر عهده خواهد گرفت.

مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس پیگیری واگذاری حق انتفاع کتابخانه پارک تندرستی به کتابخانه های عمومی و بهسازی فضای سبز کتابخانه ابن سینا در شهرک سپاه را از شهرداری فردیس و تعیین تکلیف کتابخانه در حال احداث روستای فرخ آباد و زیبادشت را از دهیاری و شورای اسلامی این روستا خواستار شد.

وی افزود: با وجود کمبود امکانات و زیرساخت های کتابخانه در شهرستان فردیس، کتابخانه علامه امینی با بیش از 6 هزار عضو، با تلاش پرسنل و ارائه خدمات مطلوب، رتبه اول کتابخانه برتر در سطح استان را کسب کرده است.

گفتنی است در این نشست به گفته شهردار مشکین دشت از 600 میلیون اعتبار سال 97 برای کتابخانه شهرک بعثت450 میلیون تومان تخصیص یافته، کلیه نقشه ها آماده اجرا و اسناد پیمان آماده برگزاری مناقصه است. همچنین به همت شورا و شهرداری مشکین زمینی دیگر در خیابان شیرودی به احداث کتابخانه عمومی اختصاص داده شده است.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...