کاهش 70 درصدی تصادفات فوتی در فردیس

تقاطع قریشی حذف می شود

آقانوری/ فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فردیس از کاهش 70 درصدی آمار تصادفات فوتی در 5 ماه گذشته از سال جاری خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، سرهنگ بیژن جنتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما، در این خصوص اظهار داشت: با اقدامات فرهنگی  و اصلاحات هندسی در برخی نقاط حادثه خیز شهرستان فردیس توسط پلیس راهور و همکاری شهروندان در رعایت قوانین ترافیکی، آمار تصادفات فوتی در سطح شهرستان طی 5 ماه اول سال جاری، در مقایسه با همین مدت در  سال گذشته، با کاهش 70 درصدی مواجه بوده است.

وی ضمن تقدیر از زحمات پلیس راهور شهرستان فردیس افزود: با توجه به آمار کاهش 70 درصدی تصادفات فوتی، شهرستان فردیس در صدر شهرستان های استان البرز قرار دارد. 

رئیس پلیس شهرستان فردیس  با بیان اینکه در یکسال گذشته 12 نقطه حادثه  خیز شناسایی و اصلاح هندسی شده است؛ بیان کرد: اصلاح  20 گره ترافیکی در شهرستان در دستور کار قرار دارد که امیدواریم با همکاری شهرداری تا پایان امسال شاهد اجرای آن باشیم.

سرهنگ جنتی در ادامه در خصوص برخی مشکلات ترافیکی که توسط شهروندان مورد پیگیری قرار گرفته توضیحاتی را ارائه داد.

وی با اشاره به مشکلات ترافیکی تقاطع سرحدی موسوم به چهار راه قریشی، گفت: با توجه به حجم ترافیک این منطقه، رفع این مشکل در شورای  ترافیک شهرستان و کمیته فنی  مورد بررسی قرار گرفته و پس از بازدید میدانی توسط نماینده شورای ترافیک استانداری البرز، فرمانده راهور شهرستان و جمعی از کارشناسان حوزه ترافیک، اصلاح هندسی این موقعیت، با حذف تقاطع قریشی و ایجاد دوربرگردان در محدوده کتابخانه علامه امینی مورد تصویب شورای ترافیک شهرستان قرار گرفته و باید توسط شهرداری به اجرا برسد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فردیس تصریح کرد: در حال حاضر برای تخلیه بار ترافیکی این منطقه، چند ثانیه به مدت زمان چراغ قرمز افزوده شده و با توجه به تخلفات و برای تسهیل در عبور و مرور شهروندان، از حضور فیزیکی افسران راهور نیز  استفاده می شود.

وی همچنین در خصوص یکطرفه شدن خیایان های فرعی بلوار شهدا گفت: با توجه به اینکه معابر فردیس پاسخگوی حجم جمعیت این شهر نیست؛ طرح های مختلفی، برای کاهش بار ترافیکی معبر اصلی فردیس مد نظر است که یکطرفه کردن خیایان های فرعی منتهی به بلوار شهدا و انتقال بارترافیکی این خیابان به معابر مجاور از جمله این طرح هاست.

این مقام انتظامی در خصوص افزایش حجم ترافیک خیابان امام حسن مجتبی(ع) با اجرای طرح یکطرفه شدن خیابان های فرعی حدفاصل بلوار شهدا و این خیابان، اظهار داشت: در این راستا اصلاح وضعیت ترافیکی خیابان امام حسن مجتبی(ع) به عنوان معبر مکمل بلوار شهدا در دستور کار قرار دارد و باز شدن تقاطع کتابخانه علامه امینی در انتهای خیابان امام حسن می تواند بار ترافیکی این معبر را تخلیه کند و امیدواریم شهرداری فردیس برای رفاه حال شهروندان در اسرع وقت  نسبت به اجرای این امر اقدام کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه