کاهش 28 درصدی سزارین در بیمارستان‌های دولتی البرز
پرینت
#٣٣٨٧
94/11/07 چهارشنبه 12:35

کاهش 28 درصدی سزارین در بیمارستان‌های دولتی البرز

وزارت بهداشت با رایگان کردن روش برتر زایمان طبیعی برای حفظ و استمرار باروری، ایجاد مشوق برای زایمان و ترویج فرهنگ زایمان طبیعی و بهسازی زایشگاه‌ها و تشویق مادران و پزشکان به انجام زایمان طبیعی، تلاش کرده است

فردیس نیوز - مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی البرز از کاهش 28 درصدی آمار سزارین در بیمارستان‌های دولتی البرز خبر داد.

 به گزارش فردیس نیوز، دکتر علی کرد  اظهار کرد: ترویج زایمان طبیعی یکی از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت در اجرای تحول نظام سلامت است.

 وی افزود: وزارت بهداشت با رایگان کردن روش برتر زایمان طبیعی برای حفظ و استمرار باروری، ایجاد مشوق برای زایمان و ترویج فرهنگ زایمان طبیعی و بهسازی زایشگاه‌ها و تشویق مادران و پزشکان به انجام زایمان طبیعی، تلاش کرده است.

این مسئول با اشاره به عملکرد مثبت این دانشگاه در کاهش آمار سزارین گفت: بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی البرز در مدت اجرای طرح تحول نظام سلامت، توانسته‌اند میانگین سزارین را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. یک سال قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت آمار سزارین در بیمارستان‌های دولتی البرز 71 درصد بود اما با اجرای این طرح در حال حاضر آمار سزارین در این بیمارستان‌ها به 46 درصد رسیده است.

مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی البرز اضافه کرد: وضعیت بیمارستان‌های تامین اجتماعی در حوزه زایمان طبیعی به علت سیستم کنترلی قوی قبل از اجرای طرح تحول سلامت هم رضایت‌بخش بود، به طوری که در پایان سال 92 آمار سزارین در این بیمارستان‌ها 44 درصد و پس از اجرای این طرح و در سال 94 این آمار به 42 درصد رسیده است.

 دکتر کرد در ادامه از آمار بالای سزارین در بیمارستان‌های خصوصی سخن به میان آورد و گفت: تعرفه بالای پزشکی انگیزه پزشکان را برای تشویق مادران باردار به عمل سزارین افزایش می‌دهد که این مهم عاملی برای افزایش آمار سزارین در بیمارستان‌های خصوصی است.


 وی، عدم آگاهی از مزایای زایمان طبیعی و اعتقاد به ارائه خدمات بهتر در بیمارستان‌های خصوصی را از دیگر دلایل بالا بودن آمار سزارین در بیمارستان‌های خصوصی دانست و افزود: مادربارداری که ترجیح می دهند هنگام زایمان درد کمتری را تحمل کنند برای وضع حمل به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه می‌کنند در صورتی که می‌توانند زایمان طبیعی بدون درد را جایگزین سزارین کنند.


 این مسئول بر ضرورت فرهنگ سازی برای ترغیب مادران باردار به زایمان طبیعی تاکید کرد و گفت: مادران باردار باید توجه کنند که زایمان طبیعی یک چرخه ضروری برای تولد فرزندان است لذا مادران نباید حق طبیعی تولد را از فرزندان خود دریغ کنند.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز