کاهش ناهنجاری ها از طریق ارتقای فرهنگ عمومی جامعه

فرماندار فردیس: ایستگاه های مطالعه در سطح شهرستان فعال شود

 فردیس نیوز- فرماندار فردیس بر لزوم توسعه کتابخانه های عمومی به فراخور جمعیت، در جهت اشاعه فرهنگ ایرانی و اسلامی تاکید کرد .

به گزارش فردیس نیوز، ابوالفضل اینانلو در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس که صبح امروز برگزار شد؛ گفت: تمامی دستگاه های فرهنگی، ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه را در راس برنامه های خود قرار دهند؛ چرا که ارتقای فرهنگ جامعه و توجه ویژه به آموزه های دینی و اسلامی در کاهش ناهنجاری های اجتماعی اثر گذار است.

وی ضمن تقدیر از اقدامات شهرداری های فردیس و مشکین دشت در حوزه کتاب و کتابخوانی، پرداخت به موقع سهم نیم درصدی کتابخانه ها و همکاری بیشتر در خصوص توسعه کتابخانه ها را مورد تاکید قرار داد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس  ایجاد فضای مناسب و شاداب در کتابخانه ها برای جذب بیشتر افراد کتابخوان را ضروری دانست و از شهرداری ها خواست در این راستا با ایجاد فضای سبز مناسب، نقاشی دیواری و غیره به کتابخانه ها کمک کنند.

وی بر لزوم فعال سازی ایستگاه مطالعه در سطح اماکن عمومی و پرتردد شهرستان تاکید کرد و افزود: این امر با افزایش دسترسی عموم جامعه به کتاب، در اماکن عمومی می تواند ضمن ترویج فرهنگ کتابخوانی، بر ارتقای فرهنگ عمومی جامعه تاثیرگذار باشد و حتی در صورت عدم همکاری نهاد کتابخانه های عمومی در این خصوص، فعالسازی ایستگاه های مطالعه از طریق انجمن خیرین و دستگاه های فرهنگی انجام شود.

اینانلو  همچنین  تلاش و پیگیری های مجدانه رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس در توسعه کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخانه های شهرستان را شایسته تقدیر دانست.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه