کار کمیسیون های شورای فردیس به جلسه غیرعلنی کشید
پرینت
#۶٢٠٩
97/11/28 يكشنبه 19:11

کار کمیسیون های شورای فردیس به جلسه غیرعلنی کشید

آقانوری/  در نشست امروز شورای اسلامی شهر فردیس که با حضور اعضای شورا، شهردار و معاونین برگزار شد، تصمیم گیری در خصوص تلفیق کمیسیون های شورا به پانزده دقیقه آخر این نشست، آن هم به صورت غیرعلنی، واگذار شد.

به گزارش فردیس نیوز، با گذشت بیش از 5 ماه از آغاز دومین سال فعالیت شورا با هیئت رئیسه جدید، هنوز تکلیف کمیسیون های شورا معلوم نیست و در نشست امروز نیز  پس از اظهار نظر برخی اعضا، تعیین تکلیف در این خصوص به وقت پایانی و غیرعلنی این نشست، موکول شد که هنوز خبری از نتیجه آن در دست نیست.

حسین احمدوند عضو شورای اسلامی شهرفردیس با تأکید بر لزوم از خودگذشتگی و همدلی اعضای شورا در این خصوص اظهار داشت: گویا برخی اعضا از ناکارآمد جلوه دادن شورا و انحلال احتمالی آن بدشان نمی آید! و برخی نیز نادانسته، ساز ناکارآمد جلوه دادن شورا را کوک می کنند! موضوع عدم تعیین تکلیف کمیسیون های شورا که بیش از 5 ماه است به نتیجه نرسیده و موجب انباشت پرونده ها و اختلال در رسیدگی به امور مردم به ویژه در کمیسیون عمران شده است؛ می تواند دلیلی بر ناکارآمدی شورا باشد.

وی با اشاره به انحلال اتاق اصناف فردیس گفت: انحلال اولین اتاق اصناف فردیس به دلیل اختلافات و موضوعات ناشی از آن، درس عبرتی است تا اعضای شورای فردیس هرچه زودتر با حرکت به سمت وحدت و همدلی و در راستای تسریع در رسیدگی به امور مردم، در خصوص کمیسیون های شورا تصمیم گیری کنند.

در ادامه لایحه شهرداری با موضوع هزینه مبلغ قرار داد با نیروی انتظامی در خصوص اجرای طرح ساماندهی دستفروشان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اگرچه مجموعه اعضای شورای اسلامی شهر فردیس، نسبت به اجرای این طرح که مطالبه سالیان شهروندان بوده است، نظر مثبت داشته و از عملکرد شهرداری در این خصوص ابراز رضایت کردند؛ اما ایراداتی در هزینه کرد رقم قرارداد و زمان آن و همچنین شبهات ماهوی و ایرادات شکلی در مفاد قرار داد، موجب خروج لایحه از دستور جلسه و ارسال لایحه قرارداد اصلاحی توسط شهرداری در نشست بعدی شورا شد.  

اعضای شورای شهر فردیس، از ساماندهی دستفروشان به عنوان مهمترین اقدام مدیریت شهری و نتیجه همدلی شورا و شهرداری، از ابتدای فعالیت تا کنون یادکردند و فراهم کردن تمهیدات لازم برای استمرار آن به ویژه در ایام پایانی سال، رفع سد معبر از تمامی معابر شهر فردیس از جمله مناطق حاشیه ای پیک و اهری، نه فقط بلوار شهدا را خواستار شدند.

در بخشی از این نشست لایحه بودجه 98 شهرداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر  پیگیری أخذ عوارض در بخش های دولتی و خصوصی توسط شهرداری تأکید شد.

بر اساس تقاضای شورای شهر فردیس، به منظور تحقق عدالت در پرداخت عوارض نسبت به میزان سد معبر توسط شهروندان، مقرر شد شهرداری نسبت به تدوین آیین نامه عوارض دپوی مصالح در معبر برای ساختمان های در حال ساخت اقدام و میزان تفاوت در عوارض ساختمان های شمالی و جنوبی و معافیت برخی ساختمان ها اقدام کند.

گفتنی است در این نشست رقم تحقق یافته بودجه248 میلیاردی سال 97 تا نیمه بهمن ماه جاری، 125 میلیارد تومان اعلام شد که حدود 35 میلیارد آن از محل مالیات بر ارزش افزوده تأمین شده است.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...