چراغ نمایشگاه گل و گیاه در کرج روشن می‌ماند

چهارمین نمایشگاه گل وگیاه 16 شهریورماه در کرج برگزار می شود

فردیس نیوز - مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج از برگزاری چهارمین نمایشگاه گل و گیاه در این کلانشهر خبر داد و اولویت امسال را حمایت ویژه از تولیدکنندگان این حوزه اعلام کرد.

 به گزارش فردیس نیوز ،محمدرضا زین‌العابدینی با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در کرج اظهار داشت: این کلانشهر از ظرفیت‌ها و استعدادهای بسیار بالایی در حوزه‌های مختلف به خصوص گل و گیاه و کشاورزی برخوردار است که باید از تمامی این ظرفیت‌ها به نحو مطلوبی استفاده شود.

وی از رسالت‌های اصلی مدیریت شهری و سازمان پارک‌ها را پیوند مردم با طبیعت و فضای سبز اعلام کرد و افزود: در راستای انجام این مهم، طی سنوات گذشته، 3 دوره نمایشگاه گل و گیاه در کلانشهر کرج برگزار و با استقبال مردم و مسئولان استانی و کشوری روبه‌رو شد.

این مسئول با اشاره مطلوبیت برگزاری نمایشگاه و استقبال شهروندان از این رویداد عظیم در استان البرز عنوان کرد: این اطمینان خاطر را به تمامی دوستداران فضای سبز و گل و گیاه می‌دهم که چراغ نمایشگاه گل و گیاه در کرج روشن می‌ماند که در این راستا امسال نیز چهارمین نمایشگاه گل و گیاه در این کلانشهر برگزار خواهد شد.

زین‌العابدینی ادامه داد: از چند ماه گذشته اقدامات لازم برای برپایی نمایشگاه در حال انجام است و هم اکنون که به هفته پایانی برای افتتاح نمایشگاه نزدیک می‌شویم، کارشناسان و کارگران سازمان شبانه‌روز در حال تلاش هستند تا بتوانند فضایی متفاوت با سال‌های گذشته را برای شهروندان خلق کنند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به بازدید بیش از 300 هزار نفر از شهروندان از نمایشگاه ادوار گذشته یادآور شد: با توجه به اینکه این نمایشگاه در سطح استانی برگزار می‌شود، به جرأت می‌توان گفت که جزء معدود نمایشگاه‌هایی با چنین استقبال و تعداد بازدیدکننده است و هم اکنون به عنوان برند کرج در سطح کشور مطرح شده است.

وی به تأثیر به‌سزای برپایی نمایشگاه گل و گیاه کرج در اقتصاد این حوزه در سطح استان البرز اشاره کرد و اظهار داشت: خلق مناظر زیبا با استفاده از پوشش‌های مناسب و گوناگون گیاهی یکی از مهمترین اهداف برپایی نمایشگاه گل و گیاه است که ضمن دلپذیرتر کردن فضای باغ گل‌ها، باعث ایجاد روحیه نشاط و شادابی در شهروندان می‌شود.

این مسئول از اتمام زمان ثبت نام تولیدکنندگان برای حضور در نمایشگاه خبر داد و گفت: ستاد برگزاری نمایشگاه، تمامی درخواست‌های ثبت شده  را مورد بررسی قرار داده و از تمامی آنها، در مجموع 130 نفر از متقاضیان برای برپایی غرفه در نمایشگاه انتخاب شدند.

زین‌العابدینی اعلام کرد: محصولات قابل ارائه در نمایشگاه گل و گیاه کرج شامل انواع گل‌های آپارتمانی، انواع کاکتوس، گل‌های زینتی، گل‌های فصلی، انواع گلدان، بذر، گیاهان باغچه‌ای، خاک و کود، گلخانه، طراحی فضای سبز، نهاده‌های کشاورزی و درختچه‌های زینتی است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج اضافه کرد: در نمایشگاه گل و گیاه امسال از شهرهای گیلان، مازندران، کرج، تهران، مشهد، محلات و یزد حضور دارند و به ارائه محصولات و دستاوردهای خود می‌پردازند، در واقع در برپایی این نمایشگاه از حضور غرفه‌های جانبی غیرمرتبط با گل و گیاه خودداری و در واگذاری غرفه‌ها فقط به بحث گل و گیاه پرداخته شده است.

وی گفت: امسال در طراحی‌های محیطی تغییرات ویژه‌ای اعمال شده است تا شهروندان در بازدید از نمایشگاه گل و گیاه، با فضایی جدید و نو روبه‌رو شوند.

لازم به ذکر است که چهارمین نمایشگاه گل و گیاه کرج از 16 الی 20 شهریورماه سال جاری از ساعت 10 الی 21 در محل باغ گل‌های پارک شهید چمران برگزار می‌شود همچنین مراسم افتتاحیه با حضور مسئولان کشوری، استانی، شهری و اصحاب رسانه در روز یکشنبه 15 شهریور از ساعت 18 در باغ گل‌ها برگزار خواهد شد.

منبع: فارس 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه