پیش پرداخت 17 میلیاردی و أخذ ضمانت حسن انجام کار؛

دلایل احمدوند برای واگذاری پروژه عمرانی شهدای اقتدار فردیس به پیمانکار سابق

فردیس نیوز- رئیس کمیسیون عمران شورای شهر فردیس با بیان اینکه پیمانکار پروژه بلوار شهدای اقتدار  آمادگی تکمیل آن را دارد گفت: واگذاری تکمیل پروژه بلوار شهدای اقتدار به پیمانکار سازمان همیاری شهرداری کرج به  نفع فردیس است.


به گزارش فردیس نیوز، حسین احمدوند پروژه عمرانی بلوار شهدای اقتدار را یکی از اقدامات مؤثر در حل مشکلات ترافیکی فردیس دانست و افزود: قرارداد این پروژه با مبلغ 26میلیارد تومان در گذشته توسط شهرداری کرج منعقد شده که قبل از استقلال مدیریت شهری فردیس و به دلیل عدم پیشرفت مناسب پروژه، شهرداری کرج با استفاده از ماده 48، از پیمانکار خلع ید کرده و تا کنون پروژه مسکوت مانده است. 

وی با بیان اینکه برای اجرای پروژه شهدای اقتدار مبلغ17 میلیارد تومان از سوی شهرداری کرج  به پیمانکار مربوطه پرداخت شده است اظهار داشت: بر اساس پیشنهاد سازمان همیاری های شهرداری کرج، پیمانکار این پروژه با ارائه ضمانت کافی برای حسن انجام کار، آمادگی تکمیل این پروژه را دارد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر فردیس ادامه کار و تکمیل پروژه شهدای اقتدار توسط پیمانکار سازمان همیاری های شهرداری کرج را یک امتیاز مثبت به نفع فردیس دانست و گفت: با توجه به اینکه مبلغ پیش پرداخت 17 میلیاردی از سوی شهرداری کرج به پیمانکار، یک آورده برای شهر فردیس محسوب شده و فسخ قرارداد و پس گرفتن این مبلغ از پیمانکار پروسه ای طولانی و هزینه بر است، همچنین انعقاد قرارداد جدید با پیمانکاری دیگر، مستلزم احتساب ضریب افزایشی هزینه ها به نرخ روز می باشد و  هزینه ای اضافی را به شهر تحمیل می کند.
وی افزود: با موافقت اعضای شورا، شهرداری امکان واگذاری تکمیل پروژه به پیمانکار سازمان همیاری ها را مورد بررسی قرار خواهد داد و با بررسی جمیع جهت درشورا نسبت به این موضوع تصمیم گیری خواهد شد.

احمدوند همچنین بر لزوم ارائه راهکاری قانونی برای صدور مجوز زمین های قولنامه ای محصور توسط شهرداری تأکید کرد و افزود: این زمین ها که طبق قانون برای دریافت پروانه ساخت باید از شرایطی خاص از جمله مساحتی بیش از 120 متر برخوردار باشند، در برخی نقاط  فردیس با  مساحتی حدود 60 متر نیز وجود دارد که عدم ارائه راهکاری قانونی برای صدور مجوز، بستر ساخت و ساز غیرمجاز و احداث ساختمان های نا ایمن را توسط مالکان متخلف فراهم می کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: طبق مصوبه کمیسیون عمران، شهرداری مکلف شد به منظور بررسی و رفع مشکلات برخی املاک در بخش شمالی بلوار مارلیک که در حوزه شهرداری فردیس است گردش کار ارائه نموده و املاک متعلق به شهرداری را شناسایی کند.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه