"پیشگیری" مهمترین پیش شرط کنترل آسیب ها
پرینت
#۶٣٢٩
98/02/03 سه شنبه 14:13

"پیشگیری" مهمترین پیش شرط کنترل آسیب ها

حجت الاسلام ایمانی: تغییر سیاست ها با محوریت "پیشگیری" ضروری است

آقانوری/ امام جمعه فردیس "پیشگیری" را مهمترین پیش شرط کنترل آسیب ها به ویژه  در حوزه بیماری ها و حفظ سلامت جامعه دانست و بر ضرورت تغییر سیاست ها با محوریت پیشگیری، تأکید کرد. 

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در همایش تخصصی دیابت که صبح امروز به مناسبت هفته سلامت در سالن فرهنگسرای ولایت برگزار شد، با گلایه از عدم توجه کافی به پیشگیری در حوزه های مختلف، گفت: در طول 40 سال گذشته در حوزه های بهداشت و درمان، وقوع بلایای طبیعی، آسیب های اجتماعی و غیره، شعار "پیشگیری بهتر از درمان است" ارائه می شود؛ اما ارزیابی عملکرد در خصوص پیشگیری باید مورد توجه قرار گیرد.  

وی با بیان اینکه متأسفانه  اقدامات لازم در خصوص پیشگیری به درستی انجام نمی شود، افزود: سیلاب های اخیر کشور نشان داد؛ اقدامات لازم در خصوص پیشگیری از وقوع سیل از جمله لایروبی رودها، پاکسازی بستر رودخانه ها و غیره مدیریت نشده است.

امام جمعه فردیس بر لزوم نظارت کافی شهرداری ها در حوزه شهرسازی و استحکام ساختمان ها تأکید کرد و گفت: متاسفانه در اغلب مواقع شهرداری های به درآمد کمیسیون ماده 100 و تأمین بخش قابل توجهی از بودجه سالیانه دلخوش هستند؛ در حالیکه این درآمد که معمولا بر اساس ترجیح مصالح شخصی و سازمانی بر منفعت عمومی حاصل می شود،  در وقوع حوادثی چون زلزله موجب از بین رفتن جان و مال عده ای بیگناه می شود و همه مسئولان ذیربط در این امر مقصرند.

وی با ذکر مثالی دیگر به عدم توجه جامعه به موضوع مهم پیشگیری اشاره کرد و افزود: در زمان انتخابات با دریافت مبلغی، برای شخصی رأی جمع می کنیم و بدون توجه به صلاحیت و توانایی افراد، مدیریت بیش از هزار میلیارد تومان بودجه شهر را برای 4 سال در اختیار کسی قرار می دهیم، که از توانایی لازم برخوردار نیست. در این مورد  نیز در رأی دادن و واگذاری مسئولیت ها کوتاهی کرده ایم و در حالی که شعار "پیشگیری بهتر از درمان "  را سر می دهیم؛ به آن توجه نمی کنیم.

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی نهادینه سازی فرهنگ "پیشگیری" در جامعه را مورد تأکید قرار داد و بی توجهی افراد جامعه به تغذیه، بهداشت، ورزش و سایر موارد لازم برای حفظ سلامتی و زندگی سالم را از جمله عوامل بروز  بیماری ها دانست.

 وی با بیان اینکه در موضوع تغذیه، بهداشت و پیشگیری در راستای حفظ سلامت جامعه، اقدام جدی لازم است، افزود: برخورد قاطعانه با متخلفان در حوزه مواد غذایی و تغذیه افراد جامعه باید توسط دستگاه های  ذیربط بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه فردیس با تأکید بر لزوم تغییر سیاست ها با محوریت پیشگیری، خاطر نشان کرد: باید شعار "پیشگیری بهتر از درمان " به صورت جدی سرلوحه امور قرار گیرد و در این راستا باید سیستم آموزش و پرورش، میزان توانایی افراد و نحوه ورود به این سیستم  را جدی بگیریم. با متخلفان در حوزه بهداشت و درمان قاطعانه برخورد کنیم. به ورزش همگانی و افزایش مهارت ها در جهت کاهش استرس افراد جامعه توجه کنیم تا ضمن کنترل بیماری ها و آسیب های مختلف  به سمت جامعه ای سالم گام برداریم.

 

                                                                                                                                                        

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...
اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان
حمایت تمام قد آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج از سبزپوشان سپاه ...
فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق» فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق»
فراخوان ثبت‌نام در جشنواره «جوان موفق»، ویژه جوانان استان البرز باهدف شناسایی جوانان نخبه، توانمند و ...
توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛ توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛
جمع آوری و ارسال ۲۷ تن کمک های مردمی از اقلام مورد نیاز سیل زدگان ...