پیشرفت جوامع کتابخوان حتمی است

اینانلو: زمینه ترویج فرهنگ مطالعه فراهم شود

فردیس نیوز- فرماندار فردیس غنی سازی فرهنگ جامعه از طریق ترویج فرهنگ مطالعه و توجه ویژه به کتاب و کتابخوانی را ضروری دانست.

به گزارش فردیس نیوز ، ابوالفضل اینانلو در اولین مراسم گلریزان انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس ضمن تقدیر از خیرین کتابخانه ساز گفت: کتاب یکی از ارزشمندترین داشته های بشری است بطوریکه کتاب قرآن به عنوان معجزه پیامبر اسلام، هدایتگر همه مسلمانان جهان است.

وی با بیان اینکه از کتاب به عنوان یار مهربان یاد می شود و جایگزینی در جامعه ما ندارد افزود: اگرچه پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی دسترسی به اطلاعات را آسان کرده، اما با مروری بر زندگی علما و بزرگان علم و معرفت، نقش و جایگاه کتاب بیش از پیش روشن می شود.

فرماندار فردیس به نقش ارزنده کتاب و کتابخوانی در ارتقا و پیشرفت جوامع بشری اشاره کرد و گفت: رسیدن به جایگاه والای علمی نیازمند مطالعه است و توسعه و پیشرفت در جوامعی که در آن ها کتاب و کتابخوانی رواج دارد، حتمی است.

وی اظهار امیدواری کرد که در جامعه ما نیز به تاسی از بزرگان دین و علمای اسلامی در راستای غنی سازی فرهنگی، زمینه کتاب و کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه مورد توجه ویژه قرار گیرد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه