پول جریمه خودرو به چه حسابی واریز می شود؟

پول جریمه خودرو به چه حسابی واریز می-شود

مبالغ جرایم خودروها طبق فرآیند قانونی و از پیش تعیین شده به حساب خزانه واریز می‌شود و ادعای اختصاص جریمه‌ها به پلیس صحت ندارد.

سردار مهدی حاجیان سخنگوی ناجا روز دوشنبه در چهارمین نشست خبری خود با بیان این مطلب گفت: از ابتدای اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تخلف راهنمایی و رانندگی شناسایی و اعمال قانون شده است. وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع جریمه رانندگان بدون ماسک در پمپ بنزین اشاره و خاطرنشان کرد: فیلمی در فضای مجازی پخش شده که پلیس در پمپ بنزین رانندگانی را که ماسک ندارند جریمه می‌کند، این موضوع صحت ندارد اما پلیس به افراد تذکر لسانی داده است.
سردار حاجیان درباره مخدوش کردن پلاک‌ها هم گفت: خودروهایی که پلاک مخدوش دارند مرتکب جرم شده و برای این جرم پرونده قضایی تشکیل می‌شود. دست پلیس در این زمینه بسته نیست و با عکس گرفتن پلاک می‌توان اصالت خودرو را کسب کرد.
همچنین اگر راننده در محدوده محدودیت‌های اعلام شده ماسک نداشته باشد جریمه نمی‌شود اما اگر سرنشین داشته و ماسک نزده باشد 50 هزار تومان جریمه می‌شود.
وی درباره اقدامات نیروی انتظامی در مقابله با ویروس کرونا در یکسال گذشته گفت: اولین شهید زن پرستار از خانواده نیروی انتظامی بود و دختر یکی از پرسنل ناجا بود که جان خود را فدای سلامت جامعه کرد .نیروی انتظامی با صددرصد توان و به کارگیری ۵۱۷ هزار نیرو در ۱۹۸۵ نقطه کشور مستقر شده و از ۸ هزار و ۷۵۰ کیلومتر از مرز‌ها مراقبت می‌کند و علاوه بر آن براساس وظیفه ذاتی خدمات رسانی گسترده‌ای در شهرها، روستاها، خیابان‌ها دارد.


برچسب ها: جریمهخودرو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه