پوشش همگانی سلامت در فردیس
پرینت
#۶٣٣٠
98/02/03 سه شنبه 18:46

پوشش همگانی سلامت در فردیس

ترابی: برای پوشش همگانی سلامت تمام ظرفیت شهرستان را به کار می گیریم

مزرئی/  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس  گفت: با استفاده از ظرفیت های موجود، تا پایان امسال  به شعار پوشش همگانی سلامت جامه عمل می پوشانیم.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر محمدرضا ترابی در حاشیه همایش علمی آموزشی در خصوص بیماری های غیر واگیر که به مناسبت هفته سلامت با حضور مردم و جمعی از مسئولان در سالن فرهنگسرای ولایت برگزار شد، با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت طی سال های اخیر گفت: در 53 پایگاه سلامت شهرستان فردیس خدمات بهداشتی به صورت جامع به همه گروه های سنی به ویژه گروه های هدف، ارائه و برای همه مراجعان پرونده الکترونیک سلامت تشکیل می شود.

وی با بیان اینکه شعار هفته سلامت امسال،" مراقبت اولیه بهداشتی راهی به سوی  پوشش همگانی سلامت" است، افزود: با توجه به این شعار پوشش همگانی سلامت در شهرستان در دستور کار قرار دارد. طبق برنامه ریزی انجام شده، امسال با استفاده از همه ظرفیت های شهرستان و کمک همه ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی از جمله آموزش و پرورش، ائمه جماعات، سپاه، بسیج، مدیریت شهری و غیره پوشش همگانی سلامت را عملیاتی خواهیم کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس جمعیت دانش آموزی شهرستان را ظرفیت ارزشمندی برای همکاری در خصوص پوشش همگانی سلامت دانست و گفت: هدف از اجرای طرح سفیران سلامت، انتقال آموزش های بهداشتی و خودمراقبتی از طریق دانش آموزان به خانواده ها در جهت پیشگیری از بیماری ها و حفظ سلامت جامعه است.

وی  با ذکر این نکته که 15درصد جمعیت دانش آموزی فردیس، سفیر سلامت هستند، افزود: سال گذشته  13 هزار دانش آموز به عنوان سفیران سلامت در سطح شهرستان فعالیت کردند که با توجه به روند افزایشی جمعیت دانش آموزی، امسال  تعداد آنها به 18 هزار نفر می رسد.

ترابی بر نقش آموزش و ارتقای سطح آگاهی عمومی در کنترل و  پیشگیری از بیماری ها در جامعه تأکید کرد و گفت: در طول ایام سال برنامه های مختلف آموزشی در حوزه سلامت با هدف افزایش آگاهی عمومی در خصوص مسائل بهداشتی و جلوگیری از بیماری های غیرواگیر که درصد قابل توجهی از علل مرگ و میر را به خود اختصاص می دهد، توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان اجرا می شود که در این راستا همایش علمی، آموزشی امروز نیز با همکاری شبکه بهداشت و درمان، آزمایشگاه مرکزی، انجمن دیابت شهرستان و شهرداری فردیس برگزار شد.

گفتنی است در این همایش که با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری همراه بود، آموزش هایی در حوزه پیشگیری از بیماری های غیرواگیر به ویژه دیابت، فشارخون، افزایش وزن و غیره توسط متخصصان این امر ارائه شد.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...
اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان
حمایت تمام قد آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج از سبزپوشان سپاه ...
فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق» فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق»
فراخوان ثبت‌نام در جشنواره «جوان موفق»، ویژه جوانان استان البرز باهدف شناسایی جوانان نخبه، توانمند و ...
توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛ توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛
جمع آوری و ارسال ۲۷ تن کمک های مردمی از اقلام مورد نیاز سیل زدگان ...