پلمپ 33 نانوایی غیرمجاز در فردیس

اقدام خودسرانه به فک پلمب توسط 7 واحد نانوایی پلمب شده

فردیس نیوز 33 واحد نانوایی غیرمجاز در شهرستان فردیس توسط اتحادیه نانوایان این شهرستان با همکاری اداره اماکن پلمب شد که تعداد 7 واحد از آنها، خودسرانه اقدام به فک پلمب نمودند.

به گزارش فردیس نیوز، رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان فردیس  ضمن اعلام خبر فوق گفت: در شهرستان فردیس تعداد 336 نانوایی مجاز با 10 واحد دوپخته و تعداد 33 واحد نانوایی غیرمجاز وجود دارد که این نانوائی های بدون مجوز بعضا نیز از مواد غیرمجازی مثل بلانکیت یا جوهر قند در پخت نان استفاده می کنند.

وی افزود: به منظور ساماندهی نانوایان شهرستان فردیس و جمع آوری واحدهای غیرمجاز این صنف، بارها اخطار پلمب به آنها داده شد و آخرین اخطار توسط مراجع قضایی در اسفندماه 94 با  مهلت 40 روزه تا 31 فروردین به آنها ابلاغ شد و به دلیل عدم توجه به اخطارهای متعدد، اتحادیه نانوایان با همکاری اداره اماکن،  اقدام به پلمب 33 واحد نانوایی غیرمجاز فردیس نمود که متأسفانه پس از پلمب 7 واحد از این نانوایی ها خودسرانه اقدام به فک پلمب نمودند که این اقدام، از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

علیرضا شعبانی با بیان اینکه بر اساس بخشنامه دولت، مجوز احداث نانوایی فقط در مناطق توسعه یافته و  مسکن مهر امکانپذیر است تصریح کرد: هدف از جمع آوری نانوایی های غیر مجاز علاوه بر حفظ بهداشت و سلامت مردم، عمل به قانون است و  اتحادیه قصد خصومت یا بریدن نان کسی را نداشته و تا حد امکان با صاحبان این نانوایی ها مدارا نموده، هرچند که مردم مداری خوب است ولی قانونمداری و عمل به وظیفه در راستای اجرای قانون، در اولویت است .

وی افزود: در شهرستان فردیس نانوایی در حد اشباع وجود دارد اما بر حسب ضرورت و تشخیص کارگروه فرعی آرد و نان شهرستان متشکل از  فرماندار، روسای صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اتحادیه نانوایان شهرستان، به نیاز یک منطقه و تصویب کارگروه آرد و نان استان البرز، مجوز  نانوایی صادر می شود که برای صدور مجوز نیز افراد قانونمدار در اولویت می باشند.

رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان فردیس در پایان از نانوایی های غیرمجاز فردیس خواست تا در اسرع وقت به جمع آوری نانوایی های خود اقدام نموده و برای ساماندهی اصناف فردیس، اتحادیه را یاری نمایند.

،

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه